Kuidas kaunistada kodu jõulupühadeks?

587
jõulud

Talvise perioodi oodatuim aeg on kindlasti jõulud, mis panevad pimeda aja eriliselt särama. Hoolimata külmast, on kõigil hinges kõditav särin ja inimesed on justkui kõik südamlikumad. Jõulupühasid ei oota ainult lapsed vaid ka kõik täiskasvanud, sest lisaks kingituste tegemisele ja ühistele koosviibimistele annab see võimaluse ka kodu veidike ümber dekoreerida.

Klassikaliselt on välja kujunenud, et punane, roheline ja valge on jõulu värvideks. Vaatame aga, kas leidub ka muid nippe, kuidas pühadeaegne meeleolu tuppa tuua ja mis võivad vabalt ka kauemaks tuppa jäädagi.

  1. Kuldne sära

Nagu eelnevalt mainitud värvidele soovitame rohkelt kasutada ka kuldsed värvi, mis mõjub soojendavalt ja luksuslikult. Kuldse värvitooniga on kaks võimalust: kas kasutada seda väga ettevaatlikult väikeses koguses või vastupidi kogu interjöör kullaga üle külvata. Lisaks kuldsele mõjuvad pidulikult kõik metallikarva esemed alates hõbedast kuni pronksi ja roosaka kullani.

Reklaam

2. Meisterda jõulupärg

Ise tehtud asjad on hindamatu väärtusega, mis jäädav kindlasti kestma kauem kui lihtsalt jõulukuul. Jõulupärja võib seinale või uksele ka pikemaks ajaks jätta, sest tingimata ei ole see ju pühadega seotud: mida rohkem looduslikke elemente kasutada, seda naturaalsem jääb ka tulemus. Kes soovib aga kindlasti jõuluhõngu, siis punased lindikesed, pisikesed päkapikud ja väikesed kuuseehted loovad õige meeleolu.

3. Naturaalne ja looduslik

Kui klassikalistest jõuluehetest ja dekoratsioonidest saab kiiresti isu täis, siis võib pühade puhul kodu kaunistada ka heledates toonides ja naturaalsete materjalidega. Valgeks värvitud käbid tunduvad justkui otse lumest, punased marjad või taliõunad loovad roheliste kuuseokste peal kena kontrasti ning värvimata puitpinnad mõjuvad stiilselt rustikaalsed.

4. Alternatiiv jõulukuusele

Kui mõneks nädalaks elusa kuuse tuppa toomine võib tunduda ebavajaliku raiskamisena ning plastikust kuusk tundub liiga tehislik, siis alternatiivina võib “jõulukuuse” ka ise meisterdada. Selleks võib olla ka näiteks mõni palm, draakonipuu või mis tahes toalill. Paiguta toataim veidike pidulikumasse potti ning kaunista selle ümbrus käbide jmt ehetega.

“Jõulukuuse” võib ka näiteks seinale riputada, kui meisterdada see üksteise kohale sätitud erinevat mõõtu puupulkadest, millel omakorda ripuvad isetehtud ehted ja kaunistused. Oluliselt loodussõbralikum on ka lihtsalt üksikud kuuseoksad vaasis.

5. Hubane valgus

Pimedal ajal süüta toa erinevates nurkades lambid ning võimalusel kasuta kõiksugu väikseid dekoratiivvalgusteid. Näiteks led-tulukesed võib riputada ümber akna või ümber mõne dekoratiiveseme. Küünlad on ilusad toa kaunistused ka siis, kui need pole süüdatud!

6. Lõhnad ja maitsed

Kahtlemata kuulub kogu jõulu-meeleolu loomise juurde ka hooajalised küpsetised, joogid ja puuviljad. Mandariinid ja apelsinid lõhnavad imeliselt ning neid võib lisada nii kookidesse kui ka niisama süüa. Lisades kuumale kakaole jahvatatud kaneeli, annab see joogile hoopis uue maitseelamuse. Ja kõrvale hammusta kindlasti isetehtud piparkooke!

Jõulud on aasta üks kõige oodatumaid pühasid. Pärast pikka ja pimedat sügist jõuab kätte aeg, kui saame taas oma pere, sugulaste ja sõpradega kokku, koos head ja paremat süüa ning kingitusi jagada. Kodus õige jõulumeeleolu loomine nende lihtsate nippidega teevad pühade aja isikupäraseks ja nauditavaks. Aksessuaaride või väiksema mööbli ümberpaigutamisega võib lihtsasti interjööris pühademeeleolu luua. Miks mitte proovida see aasta traditsioonilise kuuse asemel ise üks siluetilt kuuske meenutav seina dekoratsioon meisterdada või jõulupärg uksele riputada.

Imelist pühadeaega lähedastega!