Pühademeeleolu kauemaks

101

Jõulud ja aastavahetus on aastalõpu üks oodatumaid aegu. Kahjuks jõuab see kohale nii kiiresti, et juba järgmisel hetkel on kätte jõudnud uus aasta. Kahju oleks aga kõik tulukesed ja muud dekoratiivsed esemed kappi tagasi panna. Kuidas pikendada pühademeeleolu ka peale jõule, toome välja allpool.

Jõulutuled

LED-valgustid ja valgusketid võivad ju ka muul pimedal ajal enne/peale jõule kasutust leida. Kui kuusk on pärast pühadeperioodi välja viidud, siis ära tulukesi veel tagasi kappi pane! Kaunista nendega näiteks raamaturiiul või mõni kunstitaies või säti need kaunilt ümber aknaraami rippuma. Tuledekett loob mõnusa meeleolu, mis ei pea tingimata just jõulupühasid tähendama.

Reklaam

Pleedid

Talvise pimeda ja külma aja vastu on parim ravim soe ja hubane kodu! Võta õlgadele üks pehme pleed ning loe tugitoolil oma lemmikraamatut või naudi sooja pleedi all mõnd inspireerivat filmi. Tekid, pleedid ja karusnahad teevad olemise soojaks ning kaunistavad ühtlasi ka interjööri. Paiguta pleed näiteks diivani käetoele või lambanahk tugitooli.

Dekoratiivpadjad

Lisaks pehmetele tekkidele tekitavad mõnusa meeleolu ka kohevad padjakesed diivanil või tugitoolil. Nendega saab olemise mugavamaks muuta ning samas kaunistavad need ka sisustust. Vastavalt hooajale saab patjade värviga edasi anda erinevaid meeleolusid. Talvisel ajal võib valida just heledates toonides dekoratiivesemeid.

Vaibad

Selleks, et jalgealune oleks soe, võiks diivani ees olla üks paks naturaalne vaip – need annavad külmal ajal sooja ning suvisel ajal hoiavad hoopis jahendust. Lisaks sellele peavad nautraalsed vaibad vastu pikki aastaid ning neid on lihtne puhastada. Väiksemad vaibad saab ruumis hõlpsasti ringi paigutada, näiteks kamina ette, kus on mõnus pimedal talveõhtul tule praksumist jälgida ja kuuma kakaod kõrvale juua.

Selleks, et jõuludeks üles seatud tulukese ja muud kaunistused ei peaks liiga vara kappi tagasi panema, võib need jätta tuba kaunistama ka pärast kuuse väljaviimist. Pehmed padjad ja pleedid sobivad elutuppa ka peale pühadeaega. Hubane meeleolu sisustusaksessuaaridega võib vabalt kesta kuni kevadeni, mil valgust on juba taas rohkem!