Lihtsad nipid hubase terrassi loomiseks

1949

Mugava õueruumi loomine on oodatust lihtsam, kui jälgida neid allpool toodud 6 lihtsat näpunäidet. Kusjuures pole oluline osta uusi kalleid mööblisemeid, vaid lahendada sisustus nutikalt. Lisaks on need aegumatud trendid, mida võib väikeste kohendustega kasutada aastaid. Neid lihtsaid aspekte arvesse võttes saab luua kõige mõnusama koha, kus värskes õhus ilusaid ilmasid nautida.

 

1. HUBANE VALGUSTUS

Reklaam

Kuigi vajadus valgustuse järele tuleb alles suve lõpu poole, siis tegelikult tasub seda planeerida juba suve algul. Meeleolukad õhtud, mis venivad varaste hommikutundideni, vajavad lisavalgustust, et mitte päris pilkases pimeduses istuda.

Üks lihtsamaid nippe on rõdu või terrassi kohale riputada valguskett. Juhtme küljes järjestikku rippuvad LED-pirnid loovad eriliselt romantilise õhkkonna, andes samal ajal piisavalt hubast valgust. Valida võib nii klassikalise valge või mitmevärviliste pirnide vahel. Enne ostu tee kindlaks, et tegu on ikka välitingimusse mõeldud valgustiga!

Põrandalambid on praktiline valik, mida saab kasutada ka siseruumides. Eestis käsitööna valminud unikaalsed Straipu valgustid on kui omaette kunstiteosed, mis lisaks valgusele pakuvad ka silmarõõmu. Mõnusalt hubast valgust saab mugavalt puldist juhtida.

Kui päeval pakuvad päikesevarjud kaitset lõõskava kuuma ja päikesekiirguse eest, siis õhtuks võib nende alla kinnitada valgustuse. See praktiline nipp hõlbustab oluliselt terrassi sisustamist, sest päikesevari on praktiline vahend valgustuse riputamiseks. Samuti toimib avatud päikesevari õhtul tuulevarjuna ning loob koos valgustusega hubase “ruumi”.

 

2. ERINEVAD MATERJALID

Parima kvaliteedi ja vastupidavuse tagab hoolikalt valitud materjalid. Klassikaliselt on terrassimööbel küll punutud vitstest, kuid see on väga vastuvõtlik ilmastikule (UV-kiirgus, niiskus ja temperatuuri kõikumine). Seetõttu on targem valida mööbel, mis on disainitud spetsiaalselt välitingimustesse.

Kuigi metall on kõige vastupidavam ja plastik kõige praktilisem, ei pruugi need üksi omaette kuigi kaunid välja näha. Õnneks on trendid liikunud sinna suunas, kus metallist mööblile on lisatud kauneid tiigipuust detaile või plastikust rotangile pehmed spetsiaalselt olefin-kangast istmepadjad.

 

3. FUNKTSIONAALSUS

Väiksemad terrassid ja nõuavad hästi läbimõeldud mööbli valikut. Kuna ruumi on piiratult, siis tasub valida mitmeotstarbelised mööbliesemed: madal diivanilaud, mida saab vajadusel kasutada ka lisa istumiskohana või vastupidi tumba, mida vajadusel hoopis lauaks muutub.

Kokkupandav terrassimööbel on mõistlik valik ruumi kokkuhoiuks. Kokku-klapitavad toolid saab külaliste saabudes laua ümber lisada ja lahtikäiv laud annab ekstra ruumi, et kõigil oleks mugav istuda.

 

4. SISE- JA VÄLIMÖÖBEL

Üks suurimaid trende selles vallas näitab seda, et välimööbel on muutumas sama mugavaks kui siseruumides kasutatav. Puhkuse hetked värkses õhus peaksid olema sama nauditavad kui toas diivanil istumine. Kuna ilmastik seab siiski omad piirangud, on õnneks välimööbli tootjad suutnud disainida esemeid ka selliseid, mis näevad välja justkui tubane mööbel.

Tänu sellele on välimööbel kasutatav ka siseruumides. Punutud vitstest diivanid ja tugitoolid sobivad oivaliselt just kaminaruumi või saunamajakesse, puidust lauad ja toolid aga hästi ka näiteks talveaeda.

 

5. ELAV TULI

Kui elutoas on keskseks kohaks enamasti televiisor, siis aias saab selleks kindlasti lõkkekoht. Elav tuli on see, mille ümber inimesed armastavad koguneda. Lõke on miski, mida võiks lõpmatuseni vaadata ning samas pakub see jahedamatel õhtutel ka sooja.

Väiksemal terrassil võib tule tegemine muidugi ohtlikuks kujuneda. Õnneks loob samasugust hubast effekti ka küünalde kasutamine. Siiski on soovitatav küünlaid järelvalveta mitte jätta ja neid kasutada laternates või muudes klaasanumates.

 

6. VÄRVID

Rõõmsa meeleolu saab kraadi võrra kuumemaks keerata, võttes inspiratsiooni lõunamaadest. Marokopärased värvilised mustrid ja kujundid loovad eriliselt suvise keskkonna. Poodide valikus on peamiselt vaid ühetooniline hall-must-pruun mööblivalik, mille saabki isikupärasemaks muuta lihtsate vahenditega: lisa hallile diivanile näiteks värviliste lillemustritega dekoratiivpadjad või paiguta mööbli alla hoopis kirju õuevaip. Ka mustrilised pleedid on praktilised aksessuaarid jahedateks ühtuteks, mis sama moodi võivad ka kauni värvigamma luua.

Muude detailidena võib kasutada ka näiteks rõõmsates värvides nõusid või dekoreerida rõdu/aed värviliste lilledega. Päikese käes löövad värvid eriliselt särama ning samas pakuvad hallil päeval aga veidi rohkem rõõmu.

 

Loomulikult tahame me suvel veeta võimalikult palju aega värskes õhus. Olgu selleks aed, terrass või kortermaja rõdu, siis kavalate nippidega võib selle paiga veel suvisemaks ja mugavamaks puhkekohaks luua. Lihtsate vahenditega, nagu küünlad, mustrilised diivanipadjad või rippuvad laternad, muutub terrass veelgi kaunimaks paigaks, kus veeta suve kõige unustamatud hetked.

 

Suure valiku kvaliteetsed terrassimööblit leiab siit: https://isku.ee/tootekategooria/kodumoobel/aiamoobel/