Tume ja sume interjöör

163

Aasta kõige pimedam aeg tähendab seda, et meil siin põhjapoolusel tõuseb päike alles hilishommikul ning loojub juba enne õhtut. Aeg, mil loomulikku valgust on kõige vähem, võib olla aga inspiratsiooniks kodu sisustamisel. Tumedad toonid interjööris ei pruugi tähendada pimedust, vaid õigete lahendustega hoopis sumedalt hubast meeleolu. Vaatame lähemalt, milliste nippidega sisustusse tumedaid toone tuua.

Tumedad seinad

Kontrastse aktsentseina saab luua, kui värvida üks toa seintest tumedamat tooni. Kui aga kogu tuba tumedaks toonida, siis võib see mõjuda rõhuvalt ning optiliselt muudab selle ka väiksemaks. Kui ülejäänud seinad on heledad ning üks vastupidi aga tume, tekitab see põneva ja julge kombinatsiooni interjööri. Tume ei pea alati tähendama sünget – tume veinipunane mõjub magamistoas soojust andvalt, tumehall töönurgas aitab keskenduda ning tumesinine elutoas aga rahustavalt.

Reklaam

Tume mööbel

Kelle jaoks terve tume sein võib tunduda liiga julge valik, siis võib eksperimenteerida ka üksikute elementidega ehk mõne mööbliesemega. Tumehall või must mööbel mõjub aegumatu klassikana ning on igal hooajal stiilne. Musta söögilaua ümber võiks valida kontrastiks heleda kangaga toolid ning vastupidi: heleda puidust lauaplaadiga laua ümber hoopis musta metallraami ja kangaga söögitoolid. Elutuppa või magamistuppa võib valida tumeda mööbli, kui sinna juurde paigutada mõni heledam sisustusdetail, olgu selleks siis seinamaal, valgusti, lillevaas või vaip.

Valgustus

Selleks, et tumedad seinad või tume mööbel ei muudaks kogu olemist raskeks või pimedaks, tuleks nutikalt mõned valgusallikad paigaldada. Maheda ja hubase valguse loomiseks on hetkel vägagi eelistatud näiteks valguspallikesed. Lisaks hajutatud valgusele võib neid alati oma soovi järgi ümber sättida ja kujundada. Pimedamasse elutoanurka sobib aga näiteks põranda või laelamp. Sumeda meeleolu loomiseks võib ka üle terve ruumi paigutada küünlaid.

Hoolimata pimedast hooajast võib ka tuppa luua hubase ja mõnusa olemise: tumedad seinad või mõni tume mööbliese loob põneva kontrasti heledasse ruumi. Veelgi soojema meeleolu aitavad luua näiteks küünlad.