Lihtsad tõed koduse kontori loomiseks

86

Millistele nüanssidele tähelepanu pöörata töökoha loomisel?

Teadupärast suundus paljudel töökorraldus kontori asemel kodukontorisse. Nii mõnelegi on see siiani püsima jäänud, vähemalt osaliselt. Kodus tehtav kaugtöö pani meid taaskord arutlema teema üle, milline võiks välja näha korrektne töökoht. Kas sina tead, milline laud ja tool on kõige ergonoomilisemad ning toetavad tervist?

Üldjoontes saab ideaalne töökoht alguse töötaja heaolust ning selle tagamiseks on vaja õigeid vahendeid – ergonoomilist tööruumide lahendust. Sellise tööpaiga loomise kõige olulisemad elemendid on:

Reklaam
  • ergonoomiline reguleeritava kõrgusega töölaud
  • ergonoomiline töötool

Tööle kulutatav aeg võtab meie igapäeva argielust vähemalt kolmandiku – seega on töö tegemise koht äärmiselt oluline heaolu, produktiivsuse ja energiataseme tagamisel.

Valed valikud töö tegemiseks kodus

Kui kodus tehakse tööd päevas rohkem kui 2-3 tundi, siis alljärgnevad lahendused pole pikaajalises perspektiivis kindlasti hea valik:

  • Elutuppa teleri vahetusse lähedusse paigutatud laud
  • Magamistoas liiga kitsas kirjutuslaud, mille sügavus on sageli vaid 600 mm sügav (riidekapi standardsügavus)
  • Elutoa tugitool, mis ei ole reguleeritavate võimalustega
  • Töökoht on integreeritud mürarikkasse ruumi, ilma täiendavate akustiliste lahendusteta

Funktsionaalne kontorimööbli disain

Üks suurimaid plusse reguleeritava töölaua juures on lisaks kõrguse reguleerimisele ka võimalus vajaduse muutudes lauaplaat tulevikus näiteks suurema vastu välja vahetada, säilitades jalad koos mehhanismiga. Juba pärast paaritunnist staatiliselt laua taga istumist langeb töötaja keskendumisvõime järsult ja ta keha hakkab alateadlikult nihelema ehk otsima võimalust liigutamiseks. Reguleeritava kõrgusega laua taga töötades on võimalus mitte ainult istudes laua kõrgust reguleerida, vaid ka laua taga püsti seistes tööd teha. See võimaldab lülituda staatilisest tööasendist dünaamilisele ja seda vahetust on soovitatav teha vähemalt kord tunnis umbes 15 minutit.

Milline on ergonoomiline töötool?

Täpselt sama oluline nagu ergonoomiline töölaud, on ka funktsionaalne töötool. Vastavalt omadustele võime jagada need kolme kategooriasse: jagatud kolme kategooriasse:

  • Osaliselt reguleeritavad töötoolid (näiteks on reguleeritav istumise kõrgus ja seljatoe kaldenurk)
  • Täielikult reguleeritav töötool (rohkelt funktsioone, mis võimaldavad tooli reguleerida istuja keha järgi)
  • Sadula tüüpi multifunktsionaalsed aktiivtoolid

Oma kvaliteedi ja funktsionaalsuse poolest aastakümneid hinnatud kontorimööbli (nii koju kui kontorisse) leiab Isku mööblikauplusest: www.isku.ee