Pilk peale 2022 aasta trendidele!

236

Uue aastaga saabuvad ka uued uudised sisustusmaailmas. Aastate vahetudes koguvad hoogu ühed ja kaovad teised trendid. Vaatame lähemalt, mida põnevat on oodata alanud aasta trendidest.

Lahendused kodus töötamiseks

Me kõik teame, et viimased aastad on teinud suure kannapöörde töö tegemise arusaamadest ja harjumustest. Üha suurem hulk ettevõtteid on pidanud töökorralduse ümber hindama ning suunanud oma töötajad võimalusel kodus töötama. Enamusel polnud kodus ilmselt omaette kontorituba, siis tuli leida nutikaid lahendusi ruumi kasutuse osas.

Reklaam

Kodukontori üks peamisi märksõnu on kindlasti kompaktsus ja praktilisus. Nüüd võib ka kodumööbli poodides kohata erinevas valikus kirjutuslaudu ja töötoole. Mõned stiilsemad näited leiab näiteks Isku kauplusest:

Julged dekoratiivesemed

Üha enam täiustatakse kodusid dekoratiivesemetega: mida uhkemad ja omapärasemad, seda isikupärasema atmosfääri saab luua! Õigesti valitud sisustusdetailid seovad suuremad mööbliesemed ühtseks tervikuks ja loovad harmoonilise õhkkonna. Lisaks soovime ju kõik, et meie kodu oleks eriline.

Isikupäraseks saab kodu luua nii personaalsete seinapiltide, julget tooni vaaside või omapärase valgustiga.

Naturaalsus

Roheliikumine, looduslikud materjalid ja kergus on jätkuvalt muutumas üha populaarsemaks. Puit, orgaanilised kangad ja keraamika on jätkusuutlikud materjalid, mis kestavad aastaid. Neid mõne aja tagant värskendades võivad need perekonda jääda ka aastakümneteks.

Kes soovib pisut julgemat trendi interjööri kaasata, siis tumepruuni viimistlusega puidust mööbel väikeste kuldsete detailidega loob eriti luksusliku tunnetuse. Vali magamistuppa hubasuse loomiseks üks madal kummut või traditsioonilise garderoobikapi asemel hoopis kõrgem kapp riiete hoiustamiseks.

Värvigamma

Kuigi selle aasta läbivaks tunnuseks interjööris on pehmed pastelsed toonid, siis eriti moodsaks peetakse aga üksikuid julgeid esiletulevaid värvitoone. Näiteks oranži tooni diivanipadjad annavadb omapärase aktsendi muidu rahulikes toonides elutuppa.

Uues, rahulikus toonis punane ja pastelne roheline ühes seinas mõjuvad värskendavalt ja tasakaalustavalt. Kes tervet seina punaseks ei julge värvida, võib katsetada aga tumepunase tugitooli või hoopis maheda kollast tooni diivaniga. Töönurka sobib täiuslikult näiteks vintage-sinine, mis mõjub rahustavalt ja inspireerivalt.

Üks reegel jääb siiski kehtima olenemata aasta- ja hooajast: kodu ja sisustus olgu selline, kus endal on hea olla ning mugav vaba aega veeta. Kõiksugu trendid võivad tunduda põnevad, kuid esmajoones tuleks valida need detailid, mis pakuvad lisaks silmailule ka praktilisust. Julgemate värvitoonide lisamist interjööri saab alustada väiksemate dekoratiivesemete näol, edasi juba ühe seina värvimise või suurema mööblieseme väljavahetamisega.

Julget katsetamist ja inspiratsioonirikast sisustamist!