9 nippi, kuidas kodu taimedega sisustada

769

Looduslikkus on tungimas üha rohkem seinte vahele. Tõusev trend on nii naturaalsetes kui ka “elus” materjalides.  Taimedel on imeline võime kujundada siseruum erksamaks ja ilusamaks. Lilled on muudavad iga toa elavamaks, värskendavad õhku ja annavad kodule uue dimensiooni. Käesolevas artiklis on välja toodud mõned nipid, kuidas taimede ja lilledega interjööri kaunistada.

  1. Poti alused

Kui traditsiooniliselt on lilled paigutatud kas riiulitele, aknalauale või kapi servale, siis soovitame julgelt need aseta sellistele esemetele, mis seisavad niisama tühjana. Näiteks vanakooli kõlarid, mis koguvad ehk niisama tolmu või ratastel sahtlikapp või tagurpidi keeratud ämber. Isegi vana nahast reisikohver, mida ei raatsi muidu ära visata, võib hoopis lillepottidele armsa koha pakkuda. Vaata oma kodus ringi, sest kindlasti leiad põnevaid esemeid ja nurki, kuhu toataimi paigutada.

2. Valge eklektika

Reklaam

Üksik valge pott võib tunduda igavana, mitu valget aga efektne. Valge värv toob hästi välja rohelised taimed ja laseb neil särada. Valge ja rohelise kombinatsioon mõjub eriti puhastavalt ja rahustavalt, seega sobib hästi just heleda sisustusega ruumi või magamistuppa.

3. Geomeetrilised potid

Omapärase kujuga lillepotid mõjuvad ruumis dekoratsioonina ning on tõelised pilgupüüdjad. Erilised taimed väärivad just väga erilise lillepotte. Nurgeline või ümarate vormidega geomeetriline lillepott paiguta söögilaua keskele või avarale kapile, kus see saab särada kui staar.

4. Macrame taimehoidjad

Macrame on punumistehnikaga paelast kokkusõlmitud elegantne lillepoti hoidja. Heledas toonis punutised on kaunid kästiööna valmistatud boheemlaslikus stiilis dekoratsioon. Selliseid punutisi võib hõlpsasti ise teha internetist leiduvate õpetuste abil või leida ehk mõnest sisustuskauplusest.

5. Üksikud lehed ja oksad

Dekoratsioonina võib kasutada ka mitte ainult tervet taime potiga vaid ka üksikuid taimelehti näiteks vaasis. Üksikud värvilised lilled või hoopis sõnajala leht minimalistlikus klaasis on stiilne viis, kuidas näiteks üksluisena tunduvat raamaturiiulit ellu äratada.

6. Rippuvad taimed

Kui endal pole aega toataimi nii pikalt kasvatada, siis leiab ka aianduskeskustest juba täisvääriliseks kasvanud rippuvaid toalilli. Pikalt riiuli või kapi otsast allarippuvad rohelised taimed on tõeliseks dekoratsiooni pärliks. Lihtne nipp, kuidas rangete minimalistlike joontega interjööri veidi pehmust ja hubasust tuua.

7. Ebatraditsioonilised lillepotid

Vahelduseks võib keraamilised potid asendada hoopis näiteks klaasist anumaga või hoopis mõne muu esemega. Taimed võib istutada kasvõi vanasse teekannu! Kel vanu esemeid kodus ei vedele, võib terrakota potid näiteks ise peale joonistades kaunistada erinevate värviliste mustritega või lõbusate joonistustega. Ka punutud potiümbrised annavad rohkem isikupära ja mõjuvad dekoratsioonielemendina.

8. Mini planetaarium

Kas kodus on mõni nurk, mis seisab tühjana ning otseselt ühtegi praktilist otstarvet ei oma? Kinnita seinale mõni riiul ja aseta sinna mõned väiksemad sukulendid, servadele ripptaimed ja põrandale suuremad potililled. Erinevatele tasanditele paigutatud toataimed moodustavad koos tõelise koduse džungli. Aseta sinna ette oma mugav tugitool ja sellest saab Sinu lemmik koht kogu kodus.

9. Suured toataimed

Üksikud massiivsed lilled toas on kahtlemata tähelepanuväärsed sisustuselemendid. Paiguta üks suur toataim näiteks diivani kõrvale või lihtsalt tühja seina ette. Lopsakad taimed toovad tuppa hubasust ja muudavad iga ruumi kodusemaks.