Millised on 2019 aasta värvid sisekujunduses?

1061

Nagu aasta algul toimunud Kölni messil, nii paistsid silma ka veebruaris Stockholmi sisutusmessil uued põnevad suunad värvimaailmas. Uudsed polnud mitte just värvid ise, aga nende uudne kasutus ja huvitavad varjundid.

Kõige suuremat tähelepanu saavad sel aastal kindlasti pastelsed värvid. Neid võib julgelt kasutada seintel ja esemetel neutraalse valge asemel, ning täiendada soojade ja pehmete toonidega nagu pruunikas šokolaad, terrakota ja beežid.

Kuldsed metallid ja vask materjalidena on moekaks aksendiks pastelset värvi mööbliesemetele ja seintele. Suured mustrid ja tekstuurid nagu marmor ja terrazzo (mosaiikbetoon) on julgelt oma koha sisekujunduses kinnitanud. Kuigi kõike seda koos võib tunduda väga palju, siis on üldmulje hoopis pehme ja särav, kuid samas mahedalt meelestatud.

Reklaam

Peamised pastelsed toonid, millega oma koju värskust tuua:

  • Lilla – erinevalt möödunud aasta ultra violetsest, on see aasta lilla mahedam lavender
  • Vanaroosa – vaikselt tagasiteed leidmas kärtsakast roosast, mis levib trendina mõnes kohas veel siiani
  • Virsiku oranž – see on roosa ja oraži vahepealne pehme toon. 70ndatest pärit värvitoon on tulemas taas moodi koos maalähedaste värvidega.
  • Seller ja avokaado – sügav tumeroheline on kül jätkuvalt moes ka sel aastal, kuid selle kõrvale on vaikselt hiilimas ka natuke heledamad ja kergemad rohekad toonid.
  • Kollane – see on alanud aasta säravaim täht sisekujunduses. Moes on nii vanakooli sinepikollane kui ka mahedates toonides sidruni ja kerge nüansiga laimikollane