Peamised nipid terrassi sisustamisel

87
Vaip Averio beez

Kauaoodatud kevadhooaja saabudes kipuvad mõtted ikka värkse õhu kätte. Kõigil, kel oma aed, terrass või rõdu, on kindlasti soov seal ilusa ilmaga ka aega veeta. Hubase keskkonna loomine õue võib veidike siseruumi kujundamisest erineda. Järgnevalt oleme välja toonud 5 peamist nippi, mida terrassi sisustamisel järgida:

  1. Määratle õueala
    Suurema terrassi korral aitab ruumi luua näiteks vaip. Kasuta kindlasti spetsiaalselt õue tingimustesse mõeldud põrandakatet! Üks kena suur  õuevaip söögilaua all või diivani ees muudab seinte ja laeta ala justkui piiritletud ruumiks.

2. Jätka siseruumi esteetikat ka väljas
Ükskõik, kas tubade interjöör on peamiselt klassikalises, modernses või boheemlaslikus stiilis – jätka seda sama disainijoont ka terrassil. Nii tekib toast õue liikudes sujuv üleminek ning kodu on harmooniliselt terviklik nii sees kui väljas.

Reklaam

3. Määratle otstarve
Kui rõdu või terrass pole just kõige suurema põrandapinnaga, siis tasub eelnevalt hoolikalt läbi planeerida, mille jaoks seda ala kõige enam hakatakse kasutama. Kas eelistad rõdul pigem hommikukohvi juua või hoopis õhtuti pikemalt lähedastega jutustada. Sellest tulenevalt peakski määratlema näiteks, kas valida kompaktsed kokkuklapitavad puittoolid või hoopis mugavad pehmendusega tugitoolid.

4. Vali ilmastikukindlad tooted
Õuemööbel, mis pole otseselt varikatuse all, saab mõjutatud igapäevaste ilmaolude poolt. Nimelt võib kuumutav päike ja rohke vihmasadu pikapeale mööbli kvaliteedile halvasti mõjuda. Liigne UV-kiirgus muudab plastiku rabedaks ning hooldamata puidu kuivaks ja hapraks. Seega enne uue aiamööbli ostmist tee kindlaks, et tegu oleks ilmastikukindlate materjalidega.

5. Lõppviimistluseks kasuta aksessuaare
Kui suurem mööbel on aeda või terrassile valitud, siis nii nagu siseruumis võiks ka õue erinevaid dekoratiivesemeid lisada. Suured küünlalaternad, pehmed pleedid, väikesed lauakesed, tumbad ja taimeriiulid muudavad olemise hubaseks ja nauditavaks ka jahedamatel õhtutel. Eriti nutikad on need valikud, mis sobivad talvisel hooajal ka siseruumis kasutada.