Töötad kodus? Tee seda mugavalt!

130

Kodukontor on viimase aastaga omandanud uue tähenduse – see pole enam privileeg vaid võimalus! Kui varasemalt said vähesed mõnel üksikul päeval kodus olles arvutiga tööd teha, siis nüüd on see lausa rangelt soovituslik igas ettevõtetes. Loomulikult ei võimalda kõik positsioonid ja ülesanded sooritamist koduseinte vahel olles. Need, kel on avanenud võimalus tööd kodus teha, peaksid kriitilise pilguga üle hindama oma töökoha ergonoomika.

Diivanil või tugitoolil istudes, arvuti süles võib olla ju ahvatlev viis töö tegemiseks. Siiski juba mõne aja möödudes annab tunda, kuidas kael või selg jäävad kangeks. Pikemalt ebamugavas asendis istudes või lesides annab keha märku juba lihaspingete ja valuna. Selleks, et oma tervist hoida, tuleb ka kodus töötamiseks luua selleks ettenähtud koht.

Reklaam

ERALDI TUBA

Need, kelle elamises on näiteks külalistetuba, puhketuba või lausa kontorituba, on õnnega koos! Võimalus üldkasutatavatest tubadest eraldi ruumis tööd teha annab võimaluse rahus keskenduda ning energeetiliselt loob see nö “töötegemise tsooni”. Teadagi pole köögis söögilaua taga arvutiga töötamieks või kõnedele vastamiseks kõige parem paik, eriti kui ka lapsed on koduõppel. Eraldi tuba või ruum võimaldab lihtsate vahenditega luua töötegemise paiga: esmavajalikuks on vaid korralik töölaud ja töötool.

KUI RUUMI NAPIB

Väiksemate elamute korral, mis hõlmavad endast elutuba koos avatud köögi ning 1-2 magamistoaga, on keeruline tekitada eraldi tuba või ruum kontoriks. Sellisel juhul on abiks nutikad ja kompaktsed lahendused. Kuna magamistuppa pole soovitatav töötegemise nurka luua, siis leidub ehk elutoas üks sein või aknaalune koht, kuhu mahutaks väiksema kirjutuslaua. Eriti mugavad on just reguleeritava kõrgusega lauad, nagu BW Active, mis võimaldavad vahelduseks ka näiteks püsti seistes tööd teha!

Tegelikult on võimalik igasse koju luua väiksem või suurem kontorinurk. Oluline on lihtsalt jälgida, et tool ning laud oleksid sellised, mis toetavad keha ning võimaldavad meil segamatult tööle keskenduda.