Sisustustrendid aastal 2021

670

Järjekordne aasta on vahetunud! Rõõmuga ootame iga aasta algust, et vaadata üle uued trendid sisustusmaailmas. Mõned stiilijooned löövad jätkuvalt laineid, kuid meid on tervitamas ka palju uut ja põnevat. Kuigi iga trendiga ei pea kaasa minema, annab see hea ülevaate, millises suunas on tootmine, sisustamine ja kasutajakogemus muutumas. Ehk leiad inspiratsiooni oma kojugi!

Aasta värv

Igal aastal kuulutab Pantone välja aasta värvi. 2021 aastal on neid lausa kaks: säravkollane ja puhas hall. Need kaks tooni on omavahel kaunis sümbioosis: kirgas kollane toon mõjub lootustandvalt ja positiivselt, hall aga konktreetse ja kindlana. Just täpselt need omadused, mida praegusel ajahetkel ehk kõige rohkem olekski tarvis! Energiast pakatav kollane on kombinatsioonis halliga ka sisekujunduses kindlust, selgust ja positiivselt andev.

Reklaam

Halli seina taustal mõjub kollane tugitool värskendavalt ja erksana. Kelle jaoks kollane mööbel tundub liigne, siis võib katsedada ka väiksemate detailidega nagu mõni seinapilt, vaas või dekoratiivpadjad diivanil. Killuke säravat kollast täidab ruumi rõõmu ja värviga!

Rohelised taimed

Kuna oleme suurema osa ajast sunnitud veetma siseruumis, siis on tähtis tagada seal ka värske õhk. Loomulikult on kasulik aeg-ajalt aknaid avada ja tuba tuulutada, kuid värsket õhku teevad ka mitmed toataimed. Lisaks mõjuvad need rahustavalt ning muudavad interjööri looduslikult hubaseks. Kes suurt džunglit koju ei soovi, siis piisab ka mõnest väiksemast potilillest töölaual või öökapil.

Juba eelmisel aastal tugevalt sisustustrendidesse murdnud taimed jätkavad sel aastal veel suuremalt! Toataimedega saab luua põnevaid lahendusi interjööri: boheemlasliku look´i jaoks riputa need makrame-stiilis punutistesse, paiguta mitu taime riiulile või hoopis üksik suurem aktsendina lugemisnurka. Vähenõudlikumad toataimed, sukulendid, võib sättida aga spetsiaalsetesse klaasist terrariumi või pudelisse, mõjudes omaette kunstitaiesena. Veelgi trendikam on aga täiesti hooldusevaba samblapaneel seinale, mis püsib ihihaljas aastakümneid.

Luksuslikkus

Kuna reisimine ja puhkamine spaades on piiratud, siis soovime oma kodudes kogeda midagi erilist ja suursugust: muuda oma vannituba minioaasiks või täiusta magamistuba suure sametist tumbaga nagu butiik hotellides. Elegantsust võib lisada ka kuldsete toonidega, mis mõjuvad erilise ja soojust andvana. Kui suur kuldset värvi lühter tundub liiast, siis saab ka väiksemate detailidega igapäeva kodukeskkond erilisemaks muuta. Vali näiteks kullakarva söögiriistad või mõni kuldne vaas oma lemmiktaime jaoks.

Naturaalsed materjalid

Jätkuvalt on hinnatud aina looduslähedasemad materjalid nii ehituses, viimistluses kui ka sisekujunduses. Puit on läbi ajastute olnud üks eelistatumaid materjale, kuid sel aastal on märgata puidu erinevaid viimistlusi, kas siis toonimise, pinnatöötluse või taaskasutuse näol. Näiteks on klassikaline kalasaba varasemalt tulnud moodi tagasi just põrandaparketis, kuid nüüd võib kohata seda ka söögilaua pinnal.

Üha enam võib kohata ka puidu ja metalli kombinatsiooni: külm konkreetne metall on tasakaaluks soojale ja hubasele puidule. Nii ongi ühed trendikamad mööbliesemed sel aastal näiteks naturaalsest puidust lauaplaat tugeval metallist raamil või elegantselt šikk minimalistlik vitriinkapp.

Kodukontor

Juba eelmisel aastal alguse saanud elukorralduse muudatust ei saa küll trendiks nimetada, kuid üha enam kohtavad inimesed vajadust teha kodus tööd. Selleks, et paik oleks inspireeriv, mugav ja stiilne, piisab ka minimaalsest mööbli ümbersättimisest. Kui elamises eraldi kontorituba puudub, siis võib töö tegemise nurga luua ka elutoa nurka või magamistuppa akna alla. Vajalik on vaid kirjutuslaud ning korralik töötool, millel jõuaks ka täispikki tööpäevi veeta.

Kodukontorid on muutumas pigem koduselt hubaseks, kui lihtsalt rangelt interjööri surutud kontori ruum. Lisaks on märgata üha nutikamaid tehnilisi lahendusi, näiteks elektriliselt reguleeritava kõrgusega töölauad ning klassikalise kontoritooli asemel aktiivtoolid. Ergonoomika ja stiil käivad üha tugevamalt käsikäes!

Need on vaid mõned väljatoodud märksõnad 2021 aasta trendidest. Tegelikkuses on muutused pidevalt toimumas, kuid üldiselt suunaks ikka looduslähedus, praktilisus ja mugavus. Muutunud elukorraldus on pannud meie igapäeva harjumusi muutma ning veetma rohkem aega kodus. Seetõttu on just oma eluruumi kujundamine praegusel hetkel tähelepanu keskpunktis. Loodame, et leiate inspiratsiooni ja julgust katsetada pisemate või suurtemate muudatustega oma koduses interjööris!