Pikenda terrassi hooaega

140

Põhjapoolkeral elades teame, et suvine hooaeg ei jõua korralikult pealegi alata, kui see juba ootamatult läbi on saanud. On mitmeid võimalusi, kuidas seda lühikest ega pikendada ning nautida värskes õhus olesklemist ka varakevadel või hilissügisel. Pealegi lööb värskes õhus viibimine pea selgeks ning toob uusi ideid, kuidas kodu veelgi hubasemaks sisustada.

Varakevadel, kui päevad on juba pikemad ning suurem lumi on juba sulanud, on ka päikese käes väga mõnus istuda. Siiski saab üheks oluliseks teguriks tuul. Nimelt võib ju päikesepaiste soe olla, kuid kevadine tuuleiil on veel külm ja kõle. Kui soovid siiski värskes õhus istuda, siis nutikas on aiamööbel paigutada majaseina äärde või heki kõrvale. Lisaks varu lambavillaseid nahkasid istumise alla. Üks nutikamaid lahendusi on varjuga õuevoodi – nii saad selle sättida kenasti näoga päikese poole ja seljaga tuule suunas!

Reklaam

Pärast kuuma suve saabub aga jahe sügis. Taaskord lähevad päevad lühemaks. Mõnusaks olemiseks kasuta terrassil rohkelt küünlalaternaid ja valguskette – õdus meeleolu teeb pimedad õhtud hubaseks! Lisaks läida võimalusel ka väike tuli kividega piiritletud lõkkeasemel või spetsiaalses anumas. Elav tuli toob soojust ja romantikat. Kindlasti säti igale toolile ja diivanile dekoratiivpatju ja pleede, et need külma korral peale võtta.

NB! Kuna aiamööbel on mõeldud kasutamiseks eelkõige suvisel ajal, siis on väga oluline selle korrapärane hooldus ning võimalusel lumesaju või paduvihma käest puitmööbel varju alla tuua. Teadupärast on just kevadised ja sügisesed temperatuurikõikumised õrnale suvemööblile kõige karmimad. Nimelt muutub polürotangist punutised külmaga hapraks ning puit võib niiskuse külmenedes praguneda.

Lähemalt aiamööbli hoolduse kohta loe artiklist: https://sisustusnipid.ee/muud-nipid/kuidas-aiamoobli-eest-hoolt-kanda/