Elegantsust ja salapära täis kodu

211

Kutsume lugejaid ühe julge disainikeeelga interjööriga tutvuma. Tegu on 127 m2 kahekorruselise eramuga, milles esineb ootamatult palju musta tooni. Kogu elutoa- ja söögitoa mööbel on pärit Isku mööblimajast. Uurime lähemalt, millised olid sisekujundaja plaanid ja kuidas õnnestust tumedate varjundite sulandamine hubasusega.

“Valminud on üks erakordne projekt – tumedamates toonides maja, mis on täidetud elegantsi ja salapära. Kõige tähelepanuväärsem kogu interjööri juures on vast see, et majas domineerivad musta tooni mööbel, detailid ja aksessuaarid. Jah, must värv on selles interjööris tõeliselt intensiivne, kuid soojad maalähedased toonid aitavad seda tasakaalustada,” selgitab sisekujundaja Dovilė Sakevičė. Hubaselt koduse meeleolu tagavad kvaliteetsed looduslikust puidust parkettpõrand, mööblis puitimitatsiooni paneel ja karamellised toonid tekstiilides.

Reklaam

Maja plaan: majja sisenedes tervitab piklik esik ja väike vannituba. Sellele järgneb avar 42 m2 avatud elutuba söögitoaga. Esimesel korrusel asuv kööginurk on veidi eraldatud ning pole tuppa sisenedes koheselt märgatav.

Maja teisel korrusel asub aga avar magamistuba koos privaatse vannitoa ja garderoobiga. Lisaks on veel kaks magamistuba, mis on seni jäetud sisustamata, kuid vajadusel saab tulevikus neist mugava kontoriruumi või lastetoa kujundada. Teisel korrusel on veel üks väike vannituba, mis oma värviskeemiga sulandub ideaalselt üldisesse interjööri.

Tulles tagasi esimesele korrusele on kahtlemata elutuba selle keskseks paigaks. Esmalt paistabki ehk silma just must kiiktool karamellitooni kardinate taustal. Maast-laeni kardinad oma lopsakate voltidega loovad mõnusalt sooja kodutunde. Kaasaegne minimalistlik stiil ja lounge-tüüpi diivan lausa kutsub istuma ja lõõgastuma! Elutoa kesksel kohal olev diivan on tõeline karakter: oma rangete vormide ja väljapoole toodud õmblustega loob silmapaistva kujunduse. Seinale kinnitatud TV-kapp mõjub lausa kergusest hõljuvat ning selle puidumustriline pealispind toob taaskord soojust vastukaaluks rangele mustale.

Telerikapi taga olev seinal on põnev tekstuurne puitplaat paneel (freesitud mattvärvitud MDF), mis visuaalselt muudab ruumi kõrgemaks ning annab interjöörile audentsust. Kõik muud väiksemad sisustuselemendid täiustavad ruumi ning loovad kokku kauni terviku: vaip, stiilne kohvilaud, lambid, pilt, vaas, raamatud jne.

Söögitoa nurgake on osa elutoast: suurte akende ees paiknev söögilaud on mustast akaatsiapuidust justkui vananenud puidustruktuuriga, mis annab omakorda maalähedast tunnetust. Laua ümber olevad kaasaegse disainiga matt-mustadel jalgadel sametkangaga söögitoolid on mugavad ka pikemateks istumisteks. Söögilaua kohal ripub spetsiaalselt selle interjööri jaoks valmistatud kolm punutud lühtrit. Muljetavaldavad 2,5 m kõrged kuivatatatud kõrrelised suures mustas vaasis ühendavad oma kergusega köögi ja söögitoa alad.

Tänu piisavalt avarale köögile ei mõju sealsed tumedad toonid rõhuvalt, vaid annavad pigem tugeva karakteriga ruumi. Köök sulandub harmooniliselt kogu ülejäänud interjööriga ühtseks tervikuks. Mustad seinad, tume mööbel ja musta tooni köök võivad oskusliku sisekujunduse juures mõjuda üllatavalt koduselt ja hubaselt!

Nii nagu elutuba ja söögituba on sujuvalt ühendatud tervikuks, nii ühendab trepp maja esimest ja teist korrust. Tammepuidust astmed ja mustast metallist trepipiirded on silmapaistvalt modernne ning mõjub interjööris tõelise disainielemendina. Ka mustad uksed ja põrandaliistud on omajagu tähelepanuväärsed.

Teisel korrusel olev täielikult sisustatud magamistoas on ka privaatne vannituba ja walk-in garderoob. Magamistuba paistab silma oma kauni värvilahendusega – domineerivad kaks õrnalt lilla varjundiga tumedat seina, samuti sama tooni kardinad ja volditav garderoobiuks. Voodi kõrval oleval seinal näeme sarnast seinapaneeli nagu elutoas: vertikaalne tekstuurne puitpaneel. Ka magamistoa sisekujunduses on kasutatud palju musta nii ukselingi, öökappide, laelambi, kardinapuude ja pisitkupesade näol. Seinale paigaldatud valgusallikad, pleed, dekoratiivpadjad ja puitparkett on aga sooja karamelli tooni.

Tundub ehk üllatav, aga tõesti võib ka must toon sisekujunduses mõjuda koduselt hubaselt. Loomulikult on oluline leida kõrvale vähemalt üks aktsent-värv, mis tõuseb tumeda taustal esile. Ka hästi valitud materjalid ja pisidetailid alates linkidest kuni ukseliistudeni mängivad olulist osa terviku kujundamisel.

Fotod: Benas Šileika.