Kuidas valida diivanit?

270

Kuna uue diivani ostmine on pikaajaline investeering, siis peab valik olema korralikult ja põhjalikult läbimõeldud. Pealegi on elutoas diivan just see koht, kus armastame kõige enam lõõgastuda. Toome välja mõned olulisemad nüansid, mida uue mööbli ostmisel silmas pidada.

1.Investeeri kvaliteeti

Reklaam

Kvaliteetse diivani raam, mehhanismid ja polsterdused on valmistatud korralikust toorainest. Kuna diivan on just enimkasutatavamaid mööbliesemeid kodus, siis selle pikaaelisuse tagabki just kvaliteetsetest materjalidest disainitud pehme mööbel. Lisaks mugavusele ja vastupidavusele on need materjalid üldjuhul ka keskkonnasõbralikumad!

2. Vaata diivani alla

Kuigi diivani välimus võib tunduda pehme ja mugav ning kangas tundub kvaliteetne, siis diivani puhul olulisim asub just selle sees: võimalusel vaata diivani alla ning uuri, milline on selle konstruktsioon. Mööblipoes uuriga ka müüjalt, millest on valmistatud diivani konstruktsioon, millised on kinnitusmehhanismid ning istmevedrud.

3. Kuidas on diivanil istuda?

Enne diivani ostu võiks loomulikult sellel ka 10-15 minutit istuda, et tunnetada selle pehmust ja keha toestatust. Kuidas tunned end diivanil istudes? Kas istmepehmendused on piisavalt pehmed või tundub liiga ebamugav? Kas istudes on ka pea toetatud või väsib kael kiirelt? Kuidas on diivanilt püsti tõusta? Diivani mudeleid on erinevaid ning igaühe eelistustele leiab ideaalselt sobiva. Mõned diivanid on vastu maad ja madala istumiskõrgusega, teised jälle tõstetud kõrgetele jalgadele, mis teevad diivani alt koristamise ja sellelt püsti tõusmise lihtsamaks.

4. Vali õige kattematerjal

Lisaks välimusele mängib olulist rolli ka praktilisus: kas kodus on ka lemmikloomad ja väikesed lapsed? Mõned kangad on lihtsamini hooldatavad. Näiteks sametist katte puhul saab üldjuhul sellele tekitatud pleki maha niiske lapiga pühkides. Mõned kangad on aga spetsiaalselt kergesti puhastatavad. Või eelistad hoopis nahka? Teadupärast on nahk materjalina küll väga vastupidav, kuid ajaga tekivad sellele loomulikud kulumisjäljed.

Ka värv on üks olulisemaid aspekte diivani ostu puhul: kas julged katsetada hooajaliste julgete värvidega või valid hoopis neutraalsema tooni, mis sulanudb kogu ülejäänud interjööri?

5. Diivani hooldamine

Pehmed ja lopsakad diivanipadjad võivad aja möödudes “ära vajuda”. Selleks, et need oma kuju võimalikult kaua säilitaksid, tuleks neid aeg-ajalt jälle kohevile klopsida. Heleda kangaga diivan võib vajada oluliselt rohkem puhastamist, sest plekid jms paistab sellelt koheselt silma. Ka tolm võib ajapikku diivani kattermaterjali tuhmiks muuta. Parim on kutsuda koju professionaalne puhastusteenus, kes kasutavad spetsiaalseid tööriistu ja puhastusaineid. Naha puhul on aga soovitatav seda vähemalt korra aastas vahatada. Õige ja korrapärane hooldus pikendab oluliselt diivani eluiga!

Loodame, et toetudes ülaltoodud punktidele, leiate enda koju ideaalselt sobituva diivani, millel mõnusaid puhkehetki nautida!