Uudis aiamööbli disainis

356

Suvehooaja välimööbli disainitrendides on klassikud, mida võib igal aastal uuesti näha. Näiteks on oma kindla koha leidnud rotangstiilis mööbel, mis mõjub romantiliselt, hubaselt ja elegantselt. Algselt küll naturaalsetest vitstest valmistatud rotangpunutis on asendunud hoopis polürotangiga ehk tehisliku materjaliga, mis on ilmastikule vastupidavam. Plastikust rotangmööbel ei vaja erinevalt puidust muud hooldust, kui lihtsalt niiske lapiga puhastamist.

Kuigi eemalt tundub polürotangist aiamööbel kaunis, siis lähedalt vaadates ning käega katsudes on see siiski tehislik. Õnneks on ka õuemööbli trendid liikumas üha looduslähedasemate lahenduste suunas! Sel hooajal on populaarsust kogumas hea alternatiiv neile, kes armastavad romantilist rotangi, kuid sooviksid veidi loomulikumat ilmet: nöörpunutisega disainitud aiamööbel.

Reklaam

Peenele, et tugevale metallraamile on punutud nöör, mis meenutab mõneti rotangi. Tegu on aga tekstiilist nööriga, tänu millele tundub see toolil istumise all pehme ja soe. Lisaks kohandub selline toon iga istuja järgi ning annab piisava vetruvuse, et istudes oleks mõnusalt pehme. Suure boonusena tundub nöörpunutis keha vastas soe ning ei nõua spetsiaalseid istmepehmendusi.

Sama disaini kasutatakse ka diivanite ja tugitoolide juures, kus selja- ja käetoe raamide vahele on põimitud kaunis nöörpunutis. Tulemuseks on elegantne ja õhuliselt mõjuv aiamööbel, mis sobib imeliselt nii terrassile linnakeskkonda kui ka maamaja hoovi. Hooaja lõppedes peaks kindlasti mööbli kuivatama ning hoiustama kuivas siseruumis. Nii saab mööblit kasutada veel mitmeid ja mitmeid hooaegasid.Tänu kaunile disainile võib nöörpunutisest aiamööblit kasutada ka siseruumis talvisel ajal näiteks kinnisel verandal või saunamajas.

Naturaalsem lähenemine aiamööblis on saamas üha enam hinnatumaks – tahame ju kõik värskes õhus viibida sama mugavalt kui näiteks elutoas diivanil. Laia valiku kvaliteetset aiamööblit just sarnase nöörpunutisega leiad näiteks Isku mööblipoest.