Kas sisustada terrass diivaninurga või söögilauaga?

245

Suvisel hooajal saab terrassist üks eelistatumaid kohti kodus. Kui terrassi pindala on piiratud, siis tuleb langetada otsus, kas luua sinna mugav diivaninurk või hoopis söögilaud toolidega. Õuemööbli valik kauplustes on tõeliselt lai ja kirju. Lisaks on tänapäeval aiamööbli välimus ja mugavus sama nagu näiteks elutoamööblil. Millised on aga teie pere harjumused ja soovid? Kas kasutate terrassi peamiselt puhkamiseks või külalistega grillimiseks? Kas sõprade ja tuttavatega on mugavam kokteiliõhtuid pidada söögilaua taga või diivaninurgas?

Loodame, et käesolev artikkel aitab teil õige valiku langetada, mida ei peaks pärast esimest hooaega kahtsema.

Otsuse langetamisel, kas valida terrassile diivan tugitoolidega või söögilaud ja -toolid, tuleks kaaluda kahte olulist aspekti:

Reklaam
  • teie vajadused ja võimalused
  • ilmastikutingimused

Kui soovid veeta kogu suvise hooaja õues – süüa hommikut, lõunat ja õhtusööki värkes õhus, pidada tähtpäevi ja korraldada sõpradega ühiseid grillpidusid. Sellisel juhul oleks mõistlik valida suurem söögilaud mugavate söögitoolidega. Kuna sellised seltskondlikud istumised võivad venida pikale, siis tahab istmepadjad ning käetoed mugavama istumise ka pikemaks ajaks.

Kui eelistate vaba aega aias veeta pigem perekeskselt, siis piisab ka diivaninurgast koos diivanilauaga. Pikemaid õhtusööke on ehk diivanil istudes ebamugav pidada, kuid kergemad snäkid ja kohvilaua saab madalale diivanilauale siiski sättida. Teiste pereliikmetega mugavamaks suhtluseks võib juurde valida ka diivaniga samasse sarja kuuluvad tugitoolid. Nii saab diivani ja tugitoolide ning diivanilaua abiga luua hubase elutoa värske õhu kätte!

Disainilt ja funktsioonilt ning materjalilt leidub väga erinevaid diivaneid ja tugitoole. Olenevalt isiklikud eelistusest võib aeda valida nii täispuidust raamil mööbli, metallkonstruktsioonil istumisnurga või rotangstiilis mööbli. Enne ostu sooritamist võiks kaupluses mõni minut diivanil istuda ning tunnetada, kas see toestab keha õige koha pealt ning istumispadjad tunduvad mugavad.

Kuna meie põhjamaa ilm on väga heitlik ning kõrvetav päike võib ühe silmapilguga muutuda vihasajuks, siis on soovitatav terrassile valida ka suurem päikesevari. Viimane kaitseb nii kuuma päikesekiirguse kui ka vihmasabina eest. Eelisseisus on muidugi need, kelle terrassi kohal on varjualune: nii saab suve nautida igasuguse ilmaga ning mööbel on rohkem ilmastikutingimuste eest kaitstud.

Suviselt meeldejäävaid hetki vabas õhus!