Aiamööbli trendid sel hooajal

353

Kas plaanid sel hooajal kasutada sama mööblit terrassil kui eelnevad aastad? Või sooviksid oma aiakujundust natuke uuendada? Trendid sisustusmaailmas muutuvadki igal aastal, kuid nendega ei pea alati kaasa minema. Pigem tasub investeerida kvaliteetsesse brändi, mis kestab pikki aastaid. Kui plaanid aga õuemööblit uuendada või välja vahetada, siis võib kaaluda artiklis väljatoodud soovutusi.

PUITIMITATSIOON

Aiamööbli trendid saavad kindlasti mõjutust interjööri suundadest. Siiski oleme täheldamas, et aasta-aastasse muutub kvaliteet ja vastupidavus üha olulisemaks, kui konkreetne stiilijoon disainis. Just sel aastal on tõstetud esikohale puitimitatsioonis aiamööbel, mis eemalt (ja isegi lähedalt) vaadates on päris puitmaterjalist raske eristada. Artwood-stiilis õuemööblil on mitmeid eelised klassikalise puidu ees: see ei pleegi, kannatab vihma, see on hooldusvaba ning kaalub vähem.

Reklaam

Välimuse poolest äravahetamiseni sarnane artwood pindadega kaetud aiamööbel on disainitud metallist karkassile, mis on samuti igati ilmastikukindel ning vastupidav. Pindu on tolmust lihtne puhastada niiske lapiga ning enne hooaja algust ei nõua see mingit värvimist, peitsimist ega lakkimist. Tõeliselt muretu valik just neile, kes soovivad terrassil rohkem ilma nautida ja vähem aiatöödega tegeleda!

MUGAVUS

Värskes õhus veedetud aeg olgu sama hubane kui toas sees! Tihtipeale on aiamööbli disainis pööratud rohkem tähelepanu praktilisusele ning mugavus on jäänud kõige ebaolulisemaks aspektiks. Tänapäeval on materjalid ja tehnoloogiad juba nii palju arenenud, et ka õues võivad kasutusel olla suured kohevad istmepadjad, mugavad tugitoolid ja väikesed lauakesed. Kes meist ei tahaks veeta pärastlõuna värskes õhus õuevoodis tukkudes?! Tänu peale tõmmatavale varjule saab ka liigse päikesekiirguse eest peitu pugeda ning varjus olles näiteks raamatut lugeda.

polaris õuevoodi

KERGUS

Aiamööbel on muutumas visuaalselt üha õhulisemaks – see muudab kogu terrassiala avatumaks. Algupäraselt võis õuemööblit iseloomustada pigem massiivsus ja kohmakus. Suured ühetahulised mööblid on aga muutunud üha enam väljapeetumaks ning kergemaks. Siiski tuleb terrassi sisustuse juures silmas pidada, et mööbel oleks tugev ja vastupidav. Metallkarkassid, mis on varustatud rotangilaadse punutisega on võitmas üha rohkemate südameid. Naturaalsel vitsal on küll klassikaliselt oma positsioon aias, kuid see on ilmastiku suhtes üsna kapriisne ning võib kiiresti hapraks muutuda. Alternatiivina leiab kauplustest väga palju polürotangist valmistatud diivaneid ja toole. Kelle jaoks plastik pole esmane valik, siis uudisena on sellest hooajast kõige trendikam hoopis nöörilaadsest punutisest valmistatud aiamööbel.

Välimusel meenutabki nööridest põimitud diivanid ja toolid rotangi, kuid istumise all tundub see pehme ning soe. Tekstiilist valmistatud punutis mõjub naturaalsemana kui polürotangist mööbel.

MUST

Võiks öelda, et must värv on alati kindel valik – vähemalt riietuses. Aiamööblina võib must esialgu tunduda liiga ekstreemne. Siiski on märgata selle hooaja toodete seas just musta jõulist pealetungi ja seda nii raamide kui punutiste osas. Stiilne must on tegelikult väga efektne valik, kes soovib oma kodu aeda julgemalt sisustada: must mööbel rohelise muru või puidust terrassi taustal lööb eriti kontrastselt särama!