Kokkupandav söögilaud suuremale ja väiksemale seltskonnale

773

Söögitoa mööbel olgu vastupidav, funktsionaalne ja samas ka stiilne. See on paik, kus perekond saab igapäevaselt hommikuti ja õhtuti kokku, et ühiselt süüa ja omavahel vestelda. Ka sõbrad ja tuttavad armastavad millegipärast just söögilaua ümber koguneda, et seal mugavalt istudes juttu ajada. Söögilaudu leidub igale maitsele – alates luksuslikest täispuidust nikerdustega kuni minimalistlike tehismaterjalideni. Söögilaua valikul saab lisaks materjali, värvi ja stiilile määravaks ka selle suurus. Kuidas valida kõige mõistlikuma suurusega säägilauda?

Söögitoa keskseks paigaks ongi söögilaud, mille ümber köök ja muu mööbel paiknevad. Seega ruumi kujundamisel tulekski lähtuda kõigepealt lauast ning leida talle õige asukoht. Seejärel määrab ruumi suurus ära, kui suure või väikese söögilaua saab sinna paigutada. Juhul, kui ruum on piiratud, siis parimaks lahenduseks on kokkupandav laud! Selline laud võtab igapäevaselt minimaalselt ruumi, kuid külaliste tulekul saab tektada lisaistekohti juurde tekitada. Nii saavad kõik tähtsamad sündmused sugulaste ja sõpradega mugavalt ühise laua taga istudes peetud.

Ümmargune või nelinurkne söögilaud? Laua kuju valimisel peaks samuti lähtuma ruumi suurusest. Ümarad lauad on ajatult romantilised ja elegantsed, kuid need võtavad ka rohkem ruumi. Kandilist söögilauda on aga mugavam ülejäänud ruumi ja mööbliga sobitada ka juhul, kui söögilauda näiteks toas ümbes tõsta.

Reklaam

Kokkupandava ehk suuremaks lahtikäiva söögilaua mehhanisme on erinevaid:

– “liblika” või “raamatu” mehhanism
– laua keskosa pikendamine lisa lauaplaadiga
– laua ääreosa pikendamine lisa lauaplaadiga

Ülal toodud piltidel võibki näha, kuidas söögilauad erinevate mehhanismidega suuremaks lahti käivad. Enamasti on lisaplaat 50-60 cm laiune, tänu millele mahub laua taha lisaks veel 2 inimest istuma. Kuna mõningastel juhtudel ei pruugi lisa lauaplaat kuuluda söögilaua komplekti, siis tasub müüjalt selle kohta enne ostu sooritamist uurida. Laua mehhanismi valikutega tutvumiseks on kõige mõistlikum minna kauplusesse koha peale söögilauda uudistama. Mõni laud on pikendatav lihtsamalt, mõni laud nõuab selleks kahte inimest. Seetõttu on soovitatav ka läbi mõelda, kui tihti võib laua pikendamist vaja minna.

Söögilaua pikendamine/suurendamine on ülimalt mugav ning selle valikul tuleks kindlasti olulise kriteeriumina kontrollida lahtikäiva laua stabiilsust ja tugevust. Soovitame valida kvaliteetse kokkupandava laua usaldusväärselt tootjalt. Näiteks Isku kaupluses on suur valik erinevat stiili kokkupandavaid söögilaudu, mida kokku sobitada samasse sarja kuuluvate riiulite ja kummutitega.

Meeldejäävaid ühiseid hommiku- ja õhtusööke funktsionaalse kokkupandava söögilaua taga!