Sisustusalased trendiuudised aastaks 2019

700

Aasta alguses leidis Kölnis aset iga-aastane mööbli- ja sisustusmess, kuhu tuli kokku vanu ja uusi trendiloojaid üle maailma. Nädala aja jooksul käis uusi tuuli interjööris uudistamas üle 150 000 inimese, mis annab aimu, kui olulise sündmusega on tegu.

Millised on siis need peamised trendisuunad alanud aastal?

Suuri dramaatilisi muutusi elutoas silma ei paista: juba tuttavalikud mugavad tugitoolid ja peenetel jalgadel diivanid on paigutatud üha enam populaarsust koguvate kummutite kõrvale; seintel mõned üksikud riiulid (kuna interneti võidukäiguga on raamatud väljasuremisohus) ja tähtsamad reliikviad on uhkelt esitletud vitriinkappides.

Reklaam

Retro on jätkuvalt ilmestamas sisustust mitte küll eraldiseisva suunana vaid nüanssi andvate elementidena. Eelmise sajandi keskpaiga klassikute ja pop-kultuuri vorme on märgata kõikjal, kuid viimistluses veidi uutes tõlgendustes: näiteks värsketes värvides ja uutes kangastes. Vanad ja tuttavalikud elemendid, mis on miksitud uute nüanssidega uues keskkonnas mõjuvad värskendavalt. Näiteks võib mööbel olla silmatorkavalt värviline industriaalses stiilis elutoas, kuid hoopis tume ja elegantne Art Deco atmosfääris. Seevastu köök ja magamistuba jäävad pigem süstemaatiliselt korrapäraseks.

Vastandite poolused on üksteisest aina rohkem eemaldumas, kuid üldine nõudlikkuse tendents igapäeva elus eeldab rohkem läbimõeldud mööblit: väiksem, modulaarsem ja multifunktsionaalsem. Tehnoloogia on selles osas aina rohkem abiks. Suured ja julged mustrid on leidmas koha nii diivanitel, tapeedil kui ka muudel mööbliesemetel nagu näiteks kummutid.