Kas vaip on pigem praktiline või ilu aksessuaar?

370
vaip

Üheks interjööri siduvaks osaks on vaip, mis on tihti tähelepanu eest varju jäänud. Õigesti valitud vaip teeb ruumist hubase paiga, kus on meeldiv ka paljajalu kõndida. Lisaks soojusele ühendab vaip toa erinevad paigad ühtseks tervikuks ning toob mööbli esile. Ka väiksem vaip esikus või karvane vaip magamistoas lisab tervikusse värskendava nüansi.

Kõrge kvaliteedilised vaibad kestavad aastakümneid ning need rändavad tihti ka elukoha vahetusega kaasa ning pärandatakse järgnevatele põlvedele. Naturaalsetest materjalidest ning käsitööna valminud vaibad on igaüks unikaalsed, mille väärtus ajas säilib. Tänapäeval leidub vaipasid kõikvõimalikes suurustes, materjalides, värvides ja mustrites: nii siidikiududest käsitöö vaipu kui ka masinkootud tehismaterjalidest põrandakatteid.

– Vill

Reklaam

Üks kõige eelistatumaid materjale, mis teeb jalgealuse pehmeks, soojaks ja kauniks. Siiski võib naturaalne vill tekitada mõnel allergilisi reakstioone. Tänu villa omadustele on sellest kootud vaipadel palju häid omadusi: looduslikkus, vastupidavus, tulekindlus, helisummutus ja antistaatilisus. Lisaks ei imendu mustus villavaipa, vaid püsib värske ja puhtana. Kui peaks ka mõni plekk villavaibale tekkima, saab selle niiske lapiga kerge vaevaga kätte.

– Viskoos

Viskoos on looduslikku päritolu kiud, mis tuleneb mõnest taimest või puidust. Levinud arvamuse kohaselt mõeldakse, et viskoosvaip tundub jalge all karm ja kare. Vastupidi! Tänu tehnoloogiale on need looduslikud kiud töödeldud selliselt, et viskooskiust vaip on põhjusega kogunud populaarsust kodudes ja avalikes ruumides. Viskoosvaip on vastupidav ning kvaliteetne valik neile, kel on kõrged ootusted.

– Luksuslikult idamaised

Läbi aegade on püsima jäänud klassikalises stiilis vaibad, millel ilutsevad lille mustrid ja ornamentika. Idamaadest pärit vaibad on hinnatud kogu maailmas igal ajahetkel, sest need on kvaliteetsed ja unikaalsed. Pärsia vaipades kasutatakse kõrgekvaliteedilist siidi, mis on kootud tihedalt peenikeste nõeltega. Tänu sellele jäävad need vaibad tihedalt pehmeks, olles samal ajal unikaalsed ja käsitsi valmistatud meistreiteosed. Võrreldes mass toodanguga, on käsitsi tehtud vaibad küll oluliselt kallimad, kuid samas on need omanöolisemad ja üldjuhul kõrgema kvaliteediga. Idamaised vaibad, mis on kootud parimatest looduslikest kiududest kästitsi, toovad ruumi head energiat ja aurat.

Kuigi sageli kardetakse, et vaibad võivad vajada liiga palju hoolt, ei vasta see tõele – puhastamist vajavad need harva ning enamasti piisabki vaid tolmuimejast. Vaip on ühest küljest väga praktiline valik, kui on soov ruum soojemaks muuta või heli summutada, kuid ka esteetilist naudingut pakkuv sisekujunduse aksessuaar. Visuaalselt muudab vaip ruumi ühtseks tervikuks ning seob ruumi erinevad osad kokku.

Interjööri kujundamisel võikski valida sinna vaiba, mis oleks põneva disainiga, kvaliteetne ning autentne. Vaiba võib põrandale sättida nii skandinaavialikku linnakorterisse, klassikalisse puumajja kui ka modernsesse interjööri. Vaip teeb kodu või muu avaliku ruumi hubaseks, soojaks ja elavaks.