Aasta 2020 sisustustrendid ja uudised

362
diivan

Uus aasta toob uued tuuled ka sisustusmaailas ja annab võimaluse uutel trendidel võimust võtta. Milliseid uusi suundi on märgata interjööris alanud aastal? Käesolevas artiklis olemegi välja toonud uudiseid värvi, tekstuuri ja materjalide osas.

Aasta värv

Traditsiooniliselt avaldab Pantone Värvi Instituut igal aastal uue värvi, mis saab valdavaks eelistuseks nii sisustuses, kujunduses kui igal pool visuaalses maailmas. Selle aasta värviks kuulutati klassikaline sinine, mis on puhas ja elegantne, sellest õhkub harmooniat, tasakaalu ja enesekindlust. Lisaks teevad trendi ka sinise muud varjundid alates tumedast öösinisest kuni helesinise korallini. Teine värv sinise kõrval, mis paistab alanud aasta sisustustrendidest silma, on roheline. See loodusest inspireeritud toon loob rahuliku atmosfääri, eriti just kombineerides looduslike materjalidega. Peamiselt ongi skandinaavialikus stiilis näha naturaalsust ja maalähedast tunnetust: rohekas sein aitab puidutooni mööblil hästi esile tulla, rääkimata sellest, et see loob autentse metsas viibimise tunde. Ka vasest aksessuaarid ja valgustid löövad rohelise taustal eriti särama.

Reklaam

Rohekat tooni pehme mööbel nagu tugitool või diivan loovad mahedas interjööris kaunilt elegantse ja silmapaistva aktsendi. Klassikalised must ja valge jäävad sinist ning rohelist tooni alati tasakaalustama ja täiendama. Monokroomset sisustust võibki ilmestada üksikute värviliste mööbliesemete või taimedega.

Kangad ja tekstuurid

Kangastest lööb jätkuvalt laineid samet, mis sai ootamatult populaarseks juba eelmisel aastal. Pehme velvet mõjub soojalt ja luksuslikult ning see on jätkuvalt trendikas. Lihtsasti hooldatav samet sobib materjalina nii tugitoolidele, diivanitele kui ka dekoratiivpatjadele, andes neile luksuslikku ja suursugust tunnetust. Ärge kartke mustreid – julged looma, lille või geomeetrilised kujundid interjööris mõjuvad värskendavalt ja trendikalt. Need võivad esineda nii patjadel, tekkidel, kardinatel kui ka seintel ja pehmel mööblil. Siiski tuleb mustritega ettevaatlik olla, et üldmulje jääks väljapeetuks ning mitte liiga ülepakutud.

Materjalid

Naturaalsed materjalid sisekujunduses koguvad üha enam populaarsust, sest looduslähedus on saamas uueks trendiks! See suund jätkub kasvamist ka käesoleval aastal, sest inimeste teadlikkus loodusest ja keskkonnasäästlikkusest aina kasvab. Ka tehismaterjalidest valmistatud tooted on väliselt loodud võimalikult looduslähedaseks. Kombineeri erinevaid looduslikke materjale, mis üksteist täiendavad ja esile toovad: näiteks vase ja puidu kombinatsioon või samet ja hõbedast alumiinium. Metalli kõik variandid nii loomulikud kui värvitud on alanud aastal eriti trendikad valgustite, laudade ja riiulite disainis.

Julget ja inspiratsiooniküllast sisustamist!