Värvilised seinamaalid ruumikujundajana

369

Kuigi ka mööbel võib kesta aastakümneid, jääb kunst seintel püsima veelgi kauem ning selle väärtus läbi aja aina kasvab. Fotod ja pildid seintel on lihtne viis oma kodu isikupäraseks muuta. Kaunid loodusvaated või abstraktne kunst täidab ruumi ja pakub ruumis viibijale emotsioone.

Tarrvi Laamann on tunnustatud Eesti kunstnik, kes lisaks raadiosaate juhtimisele, pidude korraldamisele, ülikoolis õpetamisele ja giiditööle, käib ka mööda laia maailma rännates inspiratsiooni ammutamas. Ta on eksootilistes piirkondades kogetu toonud meieni läbi pintslitõmmete lõuendil. Näiteks üks tema mahukamaid teoseid taimedest, mis moodustub kokku 12 pildist, sai inspireeritud Itaalias kohalike vanahärrade jagatud elutarkustest.

Kunstnik Tarrvile meeldib oma loomeprotsessi tihti ka jagada. Nii näiteks on sündinud tööd Indias tüdrukute internaatkoolis ja Ashramis munkade kloostris. Nendest töödes peegeldub lapselikku rõõmu ja kergust ning lõputud kujundite ja värvikombinatsioonid viivad vaatleja kaugele rännakule.

Reklaam

Kõige rahulikumalt mõjuvad aga teosed, mis on maalitud kuumas ja vürtsises Jamaika kaulurikülas – rahulik elutempo, soojus ja elu loomulik voolavus. Palju on integreeritud ka kohalikust loodusest pärit elemente nagu mango taime lehted, mis saavad õlitrükina lõuendil kokku abstraktse värvidemänguna.

Lisaks maalimisele on Tarrvi süda jäägitult armunud ka Jaapani graafilisse puulõikesse ehk ukiyo-e. See iidne tehnika õpetab järjepidavust ja täpsust ning tulemuseks on väga ainulaadsed teosed, mis sobivad hästi just modernsesse linnakoju.
Tarrvi värvilised maalid, mis aga õhkavad lõunamaist soojust ja eksootikat, sobivad imehästi just meie põhjakliimasse. Värvilised mustrid ja kujundid loovad tasakaalu monokroomse värvivarjundiga ruumidesse ja kaunistavad koduseinu. Tarrvi on üks nendest inspireerivatest inimestest, kes muudab elu ja keskkonna enda ümber iga väiksemagi pintslitõmbega ilusamaks.

Tarrvi Laamanni töödega on võimalik lähemalt tutvuda tema kodulehel.