Noppeid Stockholmi sisustusmessilt

198

Aasta algus on sisustusmaailmas aktiivne periood, mil toimub palju põnevaid messe üle maailma. Üks suurimaid Skandinaavias toimuvaid messe leidis aset veebruari algul Stockholmis. Sisustusmess tähistas juba 70. sünnipäeva ning iga aastaga on osalejate ja külaliste arv kasvanud. Üle saja riigi kokku tulnud osaleja väljapanekut käidi kajastamas kõikjalt üle maailma. Ka Sisustusnippide meeskonnal õnnestus messil käia, inspiratsiooni koguda ning põnevamad leiud ka üles pildistada.

Aasta-aastalt on sisustusmaailma (kuid tegelikult ka teistes valdkondades) trend liikumas üha enam loodussäästlikema lahenduste poole. Seda peegeldab hästi ka üldine visuaalne aspekt interjööri disainis: rohkelt naturaalsed materjalid ja värvitoonid on võidutsemas! Lisaks kõikvõimalikele puiduliikidele oli messil silmapaistvalt tuntav ka läbiv looduse temaatika igas ruumis. Näiteks võis märgata väga paljudes näidisaladel rohkeid rohelisi toataimi, mis mõjuvad värskendavalt ja tervistavalt. Monokroomses sisekujunduses ongi just naturaalne roheline taimede näol aksendiks.

Nii kõva kui pehme mööbli osas oli selgelt märgata ümaraid vorme, mis on jõudsasti leidmas tagasiteed sisustusmaailma. Näiteks võis täheldaa, et söögilaua plaat ja jalad on justkui ühest puidust välja voolitud. Ka toolid olid painutatud puidust. Voolujoonelisi vorme kohtas ka diivanite ja tugitoolide disainis. Justnimelt mooduldiivanid on saamas aina populaarsemaks, tänu funktsionaalsusele ja praktilisusele, et sobiva istumisnurga saab kokku luua erinevatest moodulitest. Lisaks on võimalik mooduleid omavahel vastavalt soovile ka ruumis ümber paigutada.

Reklaam

Looduslähedane materjal puit oli kindlasti materjalina esikohal: puidust lauad, toolid, kapid, dekoratsiooni aksessuaarid jne mõjuvad interjööris hubaselt ja soojalt. Siiski võis tähele panna, et klassikalise tammepuidu tooni mööbli asemel on võidukäigu saavutanud hoopis heledaks või tumedaks peitsitud puit. Looduslik puitmaterjal harmoneerub teiste looduslähedaste toonide ja materjalidega. Näiteks on ühe põneva uudisena märgata struktuursete kangaste tagasitulekut – diivani ja tugitooide katted on reljeefsest kangast, mis mõneti meenutab villa. Ka värvitoonilt on suur osa pehme mööbel just maalähedast hallikat-pruunikat-rohekat tooni.

Stokcholmi messi teine osa keskendus aga valgustitele, mis on ju samuti väga suure osatähtsusega kogu ruumi interjööris. Juba eelmisel aastal alguse saanud trend, mis paljastab pirni ning tõstab selle valgusallika disainis esikohale, jätkab tugevalt ka sel aastal. Lihtsuses peitub võlu – ja nii ka valgustites! Oluline polegi niivõrd lambi kuppel, vaid valgusallikas ise. Hõõgniiti meenutab soe valgus loob hubaselt mõnusa keskkonna ning võimaldab ruumis erinevaid kohti valgustades välja tuua.

Varasemalt populaarseks saanud puidust lambikuplid hakkavad vaikselt tagaplaanile jääma.

 

Kokkuvõtvalt võibki öelda, et loodus on üha jõulisemalt leidmas tagasiteed siseruumi: seda nii materjalides kui ka värvitoonides. Ka vormi poolest on ju ümarad nurgad ja voolujoonelised vormid maalähedase tunnetusega.

Loodame, et leidsite artiklis mõned nipid ja ideed oma ruumide sisustamiseks või värskenduseks!