Uus aasta uue energiaga

72

Pärast pikka pühadeperioodi jõulude ja aastavahetuse näol oleme kindlasti veidike energiast tühjad, sest kingituste pakkimine, kodu kaunistamine jne võib olla omajagu väsitav. Kuidas aga enda energiavarusid täiendada ning kuidas koguda hoogu uue aasta käimalükkamisega? Käesolevas artiklist leiad nutikaid võimalusi, kuidas oma uut aastat alustada.

KORISTA

Jah, see võib tunduda tüütuna, kuid uut algust soovime ikka ju puhtalt lehelt alustada?! Aja jooksul koguneb suurmal või vähemal määral juurde asju, mida me enam tegelikult ei vaja. Vaata kriitilise pilguga üle oma riidekapp ning sorteeri välja need esemed, mida pole kantud vähemalt 1 aasta (või 2 aastat). Võimalusel vii need taaskasutuskeskusesse, pane online´is müüki või paku oma tuttavale. Pole miskit paremat, kui korrastatud riidekapp, milles on taas ruumi uuele!

Reklaam

PAIGUTA MÖÖBEL ÜMBER

Kui finantsiliselt pole võimalik uut mööblit osta, siis uue ja värske olemise annab elamisele ka see, kui paigutad mõne eseme lihtsalt ümber. Näiteks võib tugitool mõjuda raamaturiiuli ees või akna all hoopis hubasemalt kui diivani kõrval. Kui elutoas on piisavalt ruumi, siis võib ümber paigutada ka teleri asukoha (või üldse see välja vahetada modernse vinüülplaadimängija vastu).

KIRJUTA EESMÄRGID ÜLES

Selleks, et kindlamalt unistuste poole liikuda, tuleks need paberile kirja panna. Arvuti ekraanist tõhusam on need pliiatsid kasutades oma käega paberile kirjutada. Uue aasta eesmärgid võib jagada näiteks töö, suhete, tervise ja arengu alusel. Samuti võib üles kirjutada või joonistada visand eelolevast remondist või sisustuse uuendamisest. Visualiseeritud kujutlus aitab eesärkideni selgemini jõuda!

KOKKA

Tee oma perele miskit maitsvat, olgu see siis kerge hommikusöök, kosutav õhtusöök või hoopis miskit magusat. Katseta mõnd uut retsepti, et tuua oma harjumuspärasesse menüüsse uut ja maitsvat! Internetist leiab suurel hulgal retsepte igale maitsele. Lisaks maitsvale kõhutäiele mõjub kokkamine ka omamoodi meditatsioonina, kui võtad selle jaoks aega. See on hea võimalus kuulata samal ajal mõnd podcast´i või pidada plaani, milliseid sisustusalaseid ümberkorraldusi peaks kodus uuel aastal läbi viima.

Loodame, et leiad inspiratsiooni ja jõudu alustada uut aastat uue hooga! Korista kodu, tee süüa või säti mõnu mööbliese toas ringi – kõik need annavad võimaluse värskeks uue aasta alguseks.