Puit on materjalina põnev ja praktiline

435

Puit on üks neid materjale, mida on kasutatud elamise ja keskkonna loomiseks aegade algusest saati. Naturaalset puitu võib interööris ja ehituses kasutada pea kõikjal. Erinevat liiki puitmaterjalidel on erinev kasutusvõimalus. Puidust saab valmistada põnevaid projekte nii modernses kui klassikalises kodus, olgu sellel siis esteetiline või praktiline otstarve.

TUME PUIT

Üksluise toa teeb elegantseks näiteks just tumedas toonis puit. Tumedas värvis peitub oma võlu ja müsteerium, kuid sellel on oht liiga pealetükkivaks muutuda. Sellepärast võiks esilagu katsetada väiksemate detailidega. Aksessuaarid panevad ruumis justkui täpi i-le. Tume tamm on elegantne nii mööbliesemena kui ka põrandana ning mõjub oma lihtsuses vägagi suursuguselt. Beežid ja kreemikad heledad värvid sobivad tumedale puidule ideaalselt kontrastiks. Kui tume puit on liiga kallis, võib ka mõnd muud puitu üle peitsida või tumedamaks värvida.

Reklaam

KULUNUD VALGE

Valge värvi kulutamine on põnev viis, kuidas puidule omapära anda. Kuigi tulemus näib pigem vana, kasutatakse sellist tehnikat tänapäeval taotluslikult, et pind põnevamaks muuta. Ja just sellepärast on kulutatud valge värv hetkel ka väga trendikas. Vintage-stiilis interjööris mõjub see vanaaegselt ja romantiliselt. Kulutatud valge värvi efekti on võimalik saavutada mitmel viisil, näiteks: valget värvi maha lihvides, lahustit kasutades või õhukese kihina värvides.

DEKORATIIVESEMED

Kes oma kodus päris metsatunnet ei soovi, võibki puidust elemente kaasta ka näiteks modernsesse betoonehitisse. Ka lihtne puidust kauss elutoas klaaslaual lisab sooja koduse tunde. Lisaks naturaalsele puidule kaalu ka värvitud puitesemeid. Julget värvi kujukesed või näiteks kapiuksed lisavad valgele interjöörile aktsenti ja iseloomu. Siiski peaks värvitud puit harmoneeruma muu interjööriga.

INTERJÖÖR JA EKSTERJÖÖR

Mõeldes maakodule, tekib kindlasti silme ette puidust (kui mitte palkidest) armas väike ehitis. Palkmaja interjöör ongi sarnane välisilmega, kus tihtipeale ka kogu mööbel on naturaalsest massiivsest puidust. Mõne värvitud elemendiga kontrasti lisades muudab üldmulje tervikuks. Lihtsad elemendid nagu aknad võib heledat värvi majal värvida hoopis mustaks – tulemus on lihtne kuid šikk!

PUITSEINAD

Iga aastaga üha enam hinnatakase sisustuses naturaalseid materjale. Vana harjunud tapeedi või modernse betoonseina asemel toob puitsein interjööri hubasust ja soojust. Puitu on väga mitmekülgne materjal, mida erinevat viisi töödeldes sobitada igausugusesse ruumi. Üllatusmomenti pakub näiteks puitsein vannitoas, kuhu võib-olla esilagu ei arvaks puitmaterjal sobivatki.

Puit maandab ja toob lähemale loodusele, lisab hubasust ja kodusoojust, kuid on samaaegselt ka ajatult elegantne ja vastupidav materjal. Puit võib olla vägagi omanäoline seda erineval viisil töödeldes ja viimistledes. Kellele üleni puitsisustus tundub liigne, siis lihtsate dekoratiivesemete või üksikute mööblidetailidega saab puitu integreerida ka muud stiili sisekujundusega.