Nüüd, kui suvi on möödas

82

Igal aastal tundub, et suvi on eneselegi märkamatult otsa saanud. Kuigi päevane päike on veel mõnusasti soojendav, siis tuuled võivad olla muutunud juba jahedamaks. Looduses märkab üha enam kuldseid kollaseid ja pruune toone. Kätte on jõudnud aeg, kus saab taas selga tõmmata sooja kampsuni ja kodu sisustada kõige hubase ja meeldivaga.

Järgnevalt oleme välja toonud mõned nipid ja ideed, millega võiks sügist sisustada nii oma kodus kui igapäeva elus.

Istu lõkke ümber

Reklaam

Kui öösel temperatuurid veel alla null kraadi ei lange, siis võib veel õues väikese lõkke süüdata. Oma aias võib lõkkekohaks olla nii kividega ümbritsetud väike ala või hoopis selleks spetsiaalselt ette nähtud alus. Kavalaid lahendusi võivad pakkuda ka kõikvõimalikud vanad metallist konteinerid, mis muidu ehk muud otstarvet endale ei leiagi. Lisaks elavale tulele aitab sooja hoida ka lambanahad ja soojad pleedid.

lõke

Too kaminapuud tuppa

Kodus kaminasse süüdetud elav tuli toob tuppa soojust ja hubasust. Kel selline võimalus puudub, siis erineva suuruse ja värviga küünlad on nutikas viis, kuidas kodu lihtsate vahenditega sisustada. Küünlad loovad meeleolu ka siis, kui nad pole põlema süüdatud.

Tuppa toodud kaminapuud võib aga kenasti korvi seada või laduda need korrapäraselt (või korrapäratult) nähtavale kohale. Puuhalgudest saab hõlpsasti luua kauni tekstuurse pinnase või kujundi, mis ilmestab interjööri ning teeb selle maalähedaselt hubaseks.

Mine piknikule

Sügisene päike on veel mõnusalt soe ning tuulevaikses kohas võib tunduda peaaegu sama soe kui suvel! Ajal, mil päevavalgust jääb järjest vähemaks, tasub igast ilusast ilmast kinni haarata ja see värskes õhus päikese käes veeta. Paki kaasa piknikukorv kõige meeldiva ja maitsvaga, suur paksem tekk või pleed ning sõida pere ja lähedastega loodusesse. Hea seltskond ja päike täidavad vitamiinivarusid talveks!

Sügisannid toas

Sügisel valmivatest kastanitest ja tammetõrudest oleme kõik ilmselt lapsepõlves toredaid loomakesi meisterdanud. Interjööri võibki just nende samade sügisandidega kaunistada, tehes näiteks kastanitest rippuvad keed või luues neist klaasvaagnale koos samblaga looduslähedane kompositsioon. Ka sügisesed mahalangenud vahtralehed toovad tuppa värviküllast rõõmu. Samuti muutuvad paljud kõrrelised  sügisel eriti kuldseks ning kuivatatuna on neid ilus näiteks lauale klaasist vaasi sättida.

Keeda moosi ja kõpseta kooke

Sügise hõngu võib interjööri lisaks füüsilistele esemetele luua ka isuäratavate maitsete ja lõhnadega. Isekorjatud metsamarjadest valmistatud moos maitseb alati paremini kui poest soetatud. Lisaks valmistamise rõõmule, jätkub maitserõõmu ka savhrisse hoiule pandud purkidest hilisemaks sügiseks ja talviseks ajaks. Ahjus küpsevad koogid ja muud küpsetised paiskavad tuppa mõnusalt hõrgutavad aroomid.