Moderne sisekujundus uues Kiikri residentsis

762

Tallinnas Kadrioru veerele kerkinud Kiikri korterid on valmimas juba selle aasta suvel. Kolm mereäärset maja asuvad kesklinna piiril, kuid olles samas keset rahulikku looduskeskset asukohta. Ilmselt iga linnapere unistuste kodu, kus õhtuti mööda mereäärt jalutades päikeseloojangut nautida või hommikuti tärkavas pargis jalutada.

Sisustusnippidel õnnestus piiluda ühte äsjavalminud korterisse, mille on sisustatud andekas sisekujundaja Anita Karma. Modernses stiilis neljatoalise korteri siseviimistlus on planeeritud avarust rõhutades heledates toonides, mis annab omakorda vabaduse sisustamisel ja valida ruumidesse julgemates toonides mööblit. Tubadele lisab soojust naturaalses toonis kreemikas puitparkett.

Näidiskorteri köök-elutoa kesksel kohal on suur söögilaud. Täispuidust lauapind on toestatud trendikate metallist lauajalgadega, mis lisavad massiivsele lauale stabiilsuse. Koduselt sooja ja hubase söögilaua ümber olevad mugavad tugitoolid on küll samast kollektsioonist, kuid üksteisest veidi erineva kujuga, tuues ruumi põnevat mängulisust ja karakterit.

Reklaam

Matt pinnaga köögimööblil on minimalistlikud vaevumärgatavad metallist käepidemed. Nurgas seisev klaaskapp on valminud spetsiaalselt tellimustööna, milles õhtuhämaruses löövad led-tuled kumama. Sirgete joontega köögimööblile on tasakaaluks moderne ümmargune valgusti söögilaua kohal.

 

Kuna korteri üldine tonaalsus on pigem hele, siis diivaninurk on pigem julgetes tumedates värvides: tume puidust TV-kapp ja must diivanlaud ning tumehall nurgadiivan. Hetkel väga trendikast velvet-kangast sofa on erineva valguse käes justkui värvimuutev. Elutoale on „elu sisse puhutud“ roheliste toataimede, erksa maali ning värviliste dekoratiivpatjadega.

Klassikalise pildi asemel on koridori seinale riputatud hoopis värvilised männiokkad, mis toimivad kui ruumikujundajana kui ka helisummutajana (seina taga asub nimelt teine vannituba). Magamistuppa on seevastu riputatud aga inspireerivad joonistused ja laused, mida hommikul ärgates päeva kaasa võtta. Hallikad toonid mõjuvad neutraalselt ning tagavad magamistoas rahuliku energia. Helebeežid kardinad ja roosakas nurgeline kell lisavad mahedasse ruumi kerge aktsendi.

Kiikri korter on imeliseks näiteks, kuidas lihtsate nippidega luua terviklik sisekujundus: olgu nendeks siis värvilised dekoratiivpadjad või must-valged joonistused seinal. Põnevad pilkupüüdvad detailid mahedas ja heledas interjööris loovad isikupära ning geomeetrilised detailid mõjuvad värskendavalt. Erinevate materjalide, kujundite ja värvide kasutamine võib tunduda küll keeruline, kuid alati võib katsetada väiksemate detailidega ning tulemus on kindlasti seda väärt!

Projekt: Kiikri Residentsid
Peaarhitekt Illimar Truverk (Arhitekt11 OÜ partner)
Arendaja Metro Capital
Näidiskorteri sisekujundaja: Anita Karma (anitakarma.com)