3 põhjust, miks õuevaip terrassile paigutada

593

Kuna suvehooaeg on meil kodumaal lühike, siis tasub selleks juba varakult ette valmistuda. Olgu selleks suurem aed või väiksem terrass, hästi planeeritud mööblipaigutus loob puhkamiseks mõnusa keskkonna. Nii saab suvest ja ilusatest ilmadest maksimumi võtta.

Lihtne sisustuselement, millega oma suveterrass ilusast suurepäraseks muuta, ongi õuevaip. Allpool olemegi välja toonud kolm peamist põhjust, miks selline lihtne aksessuaar mööbli juurde lisada.

Reklaam

MÄÄRATLETUD PUHKENURK

Vaiba peamine ülesanne on pakkuda jalgadele pehmet ja sooja pinda. Lisaks funktsionaalsusele loob vaip ühtse tervikliku ala: diivanist, toolidest ja lauast moodustuv komplekt muutub tänu vaibale kokku hubaseks keskkonnaks. Õuevaip annab lihtsa vahendina võimaluse vabas õhus “ruum” tekitada ja sellega ka atmosfäär luua. Nii tunnevad pere ja sõbrad end külas olles koduselt ja mugavalt.

TUNNETA LOODUST PALJAJALU

Teaduslikud uuringud on kinnitanud, et paljajalu käimine on tervisele kasulik: lisaks maandusele saavad jalad ka värskeid õhuvanne võtta! Paljajalu käimine parandab jalgade tervist ning tundlikkust, mis päev läbi jalatseid kandes tuhmub. Seega viskad jalanõud jalast ja tunneta värsket muru varvaste all!

Vahel võib muru pärast vihmasadu liiga märg olla, betoonist põrand liiga jahe või puitterrass vastupidi päikese käes liiga kuumaks muutuda. Vaip aga kaitseb jalgu kõige ebamugava eest, pakkudes mugava ja ühtlaselt tasase jalgealuse.

VIIMISTLETUD TULEMUS

Kuna aias ja/või terrassil puuduvad kindlad seinad, siis võib suvine puhkenurk tunduda lõpetamata. Mööbli juurde paigutatud õuevaip seob kogu sisustuse ühtsesse tervikusse, jättes sellega viimistletud välimuse. Isegi, kui terrassimööbel on kõige tavalisema disainiga, saab vaibaga tõeliselt läbimõeldud sisekujundusega mulje luua!

Väiksema rõdu puhul piisab ka ühest pisemast efektsest vaibast, et terviklik meeleolu luua. Suurema terrassi korral võib aga katsetada mitme erineva vaibaga, et luua dünaamikat, kuid samal ajal ühtselt terviklikkust. Hetkel trendis olevad mustrilised vaibad annavad omavahel põnevalt mängida.

Õuevaip loob suvisele puhkenurgale tervikliku ja hästi disainitud keskkonna. Lisaks praktilisusele, saab värviliste ja mustriliste vaipadega üksluisele terrassimööblile dimensiooni lisada. Pole ilmselt mõnusam vabaduse tunne, kui paljajalu suvel värskes õhus istuda-astuda!