Loo koju ergonoomiline töönurk

108

Kas oled üks neist, kellel on võimalik täielikult või osaliselt ka koduseinte vahel tööd teha? Üha enam töid saab teha arvuti vahendusel ka kontorist väljaspool, selleks on vaja vaid sülearvutit ning mugavat töötegemise paika. Kodus diivanil või söögilaua taga võib ju mõned tunnid istuda, kuid üsna pea võib meid tabada lihaskangus või ebamugavustunne istumisest. Lahendus sellele on investeerida korralikku töötooli ning elektrilisse lauda.

Elektriline laud kogu perele

Reklaam

Nuppudega varustatud elektriline kontorilaud on justkui mitu lauda ühes: selle taga saavad tööd (ka koolitöid) teha nii noored kui ka vanemad. Mugavus ja ergonoomilisus kaugtöö tegemisel on sama oluline kui kontoris koha peal. Ebamugavas asendis pikalt istumine annab pika peale tunda lihaspingetena kaela ja selja piirkonnas. Sellepärast on oluline luua ergonoomiline töökoht ka koju.

Kas teadsid, et ühte elektrilauda saavad kõik pereliikmed kasutada?! Just nii! Tänu reguleeritavale kõrgusele saavad selle taga istuda nii nooremad kooliõpilased kui ka täiskasvanud. Nii saavad näiteks päevasel ajal vanemad kodus kaugtööd teha, õhtupoolikul aga lapsed koduseid ülesandeid sooritada.

Ergonoomiline töökoht

Laua taga korrektselt istumine algab kvaliteetsest toolist. Kauplustes on kirju valik kõikvõimalike funktsioonide ja disainiga toole, kuid parimad leiab sellele spetsialiseerunud ettevõtetest nagu näiteks Isku. Nende aastakümnete pikkune kontorimööbli tootmine ja müük annab usaldusväärsust selles valdkonnas. Ergonoomiline kontoritool võimaldab sättida istmekõrguse ja -sügavuse täpselt istuja kehaehitust arvesse võttes. Lisaks on suureks eeliseks seljatoe kaldenurga reguleerimise ja käetugede kõrguse reguleerimise võimalus. Nii võib kindel olla, et keha on korrektselt toestatud ning lihaspingeid ei teki.

Alles siis, kui tool on enda vajadustele vastavalt sätitud, siis tuleks paika seada laua kõrgus. Elektriline laud liigub ühe lihtsa nupulevajutusega kõrgemaks või madalamaks. Käed peaksid küünarvarrest täies ulatuses lauale ulatuma ning kuvar asetsema otse ees, mitte küljel. Oluline on ka järgida, et tooliga on võimalik takistamatult laua alla liikuda.

Tööta püsti seistes

Vahelduse mõttes võimaldab elektriliselt reguleeritav laud tööd teha ka püsti seistes! Kes meist ikka jõuaks pikad tööpäevad järjest ühes asendis istuda?! Vajuta nupule ning tõsta laud just nii kõrgele, et käed ulatuksid küünarvarest vabalt lauale, ilma et õlad või ülaselg pinget tunneks. Püsti seistes liigub energia vabamalt kehas ringi, kogu keha on aktiveeritud ning tunneme end energilisemalt. Töö saab oluliselt kiiremini tehtud, kui tunneme end oma kehas hästi!

Kõige parem valik elektrilisi laudu ja kontoritoole leiab Isku mööblikauplusest: www.isku.ee