Öökapp on sama oluline kui voodi

519

Öökapp ja voodi käivad kokku nagu sukk ja saabas – nad on üksteist alati täiendamas. Hea öökapp täidab endas funktsionaalsust ja on samal ajal ka toa dekoratsiooniks. Peamiseks praktiliseks omaduseks on väike lisapind voodi kõrval, kuhu lugemislamp või klaasike vett asetada.

Paljud armastavad õhtuti voodis oma lemmikraamatut lugeda, kuid selleks on vaja head valgust. Laelambid on üldjuhul liiga laialihajuva valgusega ning väsitavad lugemisel silmi. Heaks lahenduseks ning öökapi peamiseks ülesandeks ongi just valguse alus. Öökapp peaks sellise juhul olema voodile võimalikult lähedal, et oleks mugav uinudes tuli kustutada.

Oluline on öökapi valikul jälgida ka voodi kõrgust: ükskõik, kui vägev stiilielement öökapp ka poleks, on olulisem siiski funktsionaalsus. Seega õigesti valitud kõrgus tagab kapi hea kasutuse.

Reklaam

Öökappe on nii suuremaid kui väiksemaid, sahtlitega, kapiustega, klaasist, puidust jne, kuid kindlasti peaks öökapp olema stabiilne. See tähendab, et unisena hommikul sahtlist oma prille otsides ei kukuks kapi peal olevad õrnad asjad ümber. Kui armastad korda ja puhtust, siis sahtlitega öökapp mahutab ilusti kõik pisiasjad ja raamatud/ajakirjad silme eest ära.

Kuigi öökapp on magamistoas väga praktiline mööbliese, siis ei tasu kõrvale selle disaini. Öökapp ei pea kindlasti mitte igav ja tagasihoidlik olema. Omapärased detailid nagu sahtlinupud ja jalad lisavad stiili ning muudavad magamistoa tervikuks. Lisaks leidub öökappe ka kõikvõimalikes värvides: naturaalsest puidust, värvitud, punutud või mustrilised.

Soome kvaliteediga öökapp

on põnev lahendust funtsionaalsusest ja disainist.