Mida teha kodus karantiini ajal?

206

Ajal, mil oleme sunnitud tööd tegema kodus (kellel võimalik) ning veetma suure osa oma päevast just tubastes tingimustes, võib varem või hiljem ette tulla igavus. Õnneks on võimalik kodus leida ja leiutada mitmeid põnevaid tegemisi, mis on ühtaegu ka kasulikud ja arendavad! Käesoleva artiklis oleme välja toonud mõned näited, mida võiks kodus teha.

PAIGUTA MÖÖBEL RINGI

Kevadisel ajal pole miskit värskendavamat kui interjöörile uus väljanägemine anda lihtsalt sisustuse ümber paigutamisega. Vaata oma toad neutraalse pilguga üle: ehk võiks diivan vast teist seina asuda või hoopis keset tuba? Vahel piisab ka väiksemate mööbliesemete ringipaigutamisest. Paiguta näiteks oma lemmik tugitool teisele poole tuba, sinna kõrvale väike lauake või raamaturiiul, millele aseta mõni roheline toataim. Ja ongi hubane lugemisnurgake valmis! Lisaks võib üle kontrollida, kas voodi asub feng shui järgi õiges ilmakaares. Teadupärast on une kvaliteet väga suureks teguriks üldise healu ja tervise kujundamisel. Kui voodi asukohta pole ruumis võimalik ringi tõsta, siis võib magamistoale uue ilme anda ka seinavärvi või tapeedi vahetamist, valida heledamad või tumedamad kardinad.

Reklaam

KULUNUD MÖÖBLILE UUS VÄLIMUS

Mööbli renoveerimine on ilmselt üks rahulduspakkuvamaid koduseid tegevusi. Meil kõigil on mõni mööbliese, mis on saanud hoolimata oma kulunud välimusest südamelähedaseks. Lihtsamad vead saab parandada koduste vahenditega, kui kapiuks kriuksub või logiseb. Kruvikeeraja puudumisel tulevad appi näiteks lameda otsaga võinuga.

Vana puidust lauale võib anda uue välimuse, kui lihvida vana kobrutav värv maha ning üle värvida värske värviga või lihtsalt peitsida puit mõnda tooni. Kellel isetegemise tahet rohkem, võib ka vanade söögitoolide pehmed osad välja vahetada uute vastu. Selleks võib sisu pehmenduse asendada uue porolooniga ning katta uue kangaga.

ISTUTA MAITSETAIMI

Mida rohkem veedame aega siseruumis, seda enam igatseme looduse järele. Lihtsate vahenditega võib väikese peenra ka korterisse luua. Täida rõdukastid spetsiaalse maitsetaimede jaoks mõeldud mullaga ning istuta sinna oma lemmik maitsetaimede seemned: basiilik, petersell, till, salatilehed, murulauk, salvei, piparmünt, rosmariin jne. Maitsetaimed kasvavad kiiresti ning pakuvad iga päev elevust ja maitseelamusi.

KÄSITÖÖ

Vanaemalt õpitud heegeldamine ja muu käsitöö tuleb nüüd eriti kasuks! Ise oma kätega loodu annab kodule tõeliselt sooja ning isikupärase tunde. Üha enam on populaarsust kogumas sõlmedest punutavad ehk macrame lillepoti hoidjad või lihtsalt seinakaunistused. Urbanistliku ja kergelt vintage hõngu punutised mõjuvad romantiliselt. Klassikaline masinaga õmblustehnika on kasuks näiteks neile, kes tahaksid ise uued kardinad õmmelda. Kuna aknakatted võib teha suhteliselt lihtsalõikelised, siis saab sellega hakkama pea igaüks.

Koduseid tegevusi, millega oma kodu ilmestada ning sellele uus hingamine anda on mitmeid. Kevadel võiks kindlasti ka aknad nii seest kui väljast läikima lüüa, et päike saaks tuppa särada. Hoolimata keerulisest ajast, saame vähemalt kodus rahuliku ja turvalise keskkonna luua.