Diivan on omamoodi kodu keskne süda, kus pärast pikka tööpäeva end mugavalt pikali visata ja oma lemmik seriaale vaadata. Diivan on ka koht, kus mugavalt oma sõpradega elus-olust muljetada või perega tulevikuplaane pidada.
MUGAVUS
Kuldne reegel diivani ostu puhul on see enne järele proovida: ehk tasub käia mööblisalongis kohapeal ise vaatamas, katsumas, istumas. Teine nipp on teha eelnevalt kodus telefoniga pildid toast, kuhu on soov uus diivan paigutada. Kuigi me teame oma kodu väga hästi, on hea poes diivanit uudistades kõrval telefonist pilte vaadata. Nii saab konkreetse kujutluse, kuidas uus mööbliese võiks tuppa sobida.
Üldiselt on diivani istmesügavuseks vähemalt 60 cm, mis on piisav ruum pikajalgsetele või kui on soov hoopis diivanil põlvede peal istuda. Siiski olenevalt mudelist istmesügavus varieerub. Oluliseim ongi järele proovida, kas seljatugi on heal kaugusel, mis toetaks istumist. Diivani istme kõrgus on enamasti 45-50 cm. Madalamad sofad võivad tunduda mugavad, kuid neilt on raskem püsti tõusta. Soovitavalt istuge kogu pere liikmetega kaupluses diivanile, et kindlaks teha, kas uus mööbliese sobib ikka kõigile.
RAAM
Vastupidav raam on võti kaua ja hästiteeniva diivani jaoks. Seega tasub kvaliteetsesse konstruktsiooni investeerida. Enne ostu sooritamist võiks müüja käest uurida täpsemat garantii tingimusi, kusjuures mõned ettevõtted pakuvad isegi eluaegset garantiid. Puitlaastplaadi ja metallkonstruktsiooni asemel võiks eelistada on tugevat täispuidust raami, mis peab vastu pikki aastaid.
ISTMEPADJAD
Sama oluline, kui on sisekonstruktsioon, on ka väline disain. Erinevalt poroloonpatjadest tuleb suletäidisega istmepatju tihti kohendada, sest need vajuvad ära. Samas on suletäidis eriti pehme. Parim variant ongi nende kahe kombinatsioon, kus suled annavad mugavuse ja poroloon püsiva struktuuri.