Miks peaks investeerima kvaliteetsesse nurgadiivanisse?

426

Investeering kvaliteetsesse nurgadiivanisse on väärt mõte, sest hea diivan peab kauem vastu, on mugav ja mahutab istuma arvestatava seltskonna inimesi. Nurgadiivan on mõistlik valik, kui soovid ruumi maksimaalselt ära kasutada ning pakkuda võimalikult suurt istumisala. Kui külalistube kodus napib, kuid sooviksid oma tuttavatele öömaja pakkuda, siis lahtikäiv diivan on parim lahendus! Nurgadiivanile loob lisaväärtust voodiosa, mida saab kasutada näiteks külaliste magamisasemena.

Nurgadiivani valikul tasub jälgida paari olulist nüanssi. Esmalt tuleb kindlaks teha, kui suur diivan võiks tuppa mahtuda ehk mitmele inimesele see istumisalust pakub. Enamjaolt jäävad diivanid 2-3 kohalisteks, kuid suuremad nurgadiivanid mahutavad ka kuni 6 inimest. Nurgadiivand on eriti populaarsed just seetõttu, et seal saavad mitu inimest korraga lesida ja end mugavalt tunda – see on nagu kaks diivanit oleks kokku lükatud. Nirgadiivan pakub mugava võimaluse külalistel omavahel suhelda, sest nad ei pea kõrvuti ühes reas istuma.

Teiseks oluliseks teguriks on disain: moderne, klassikaline, retro või skandinaavia stiilis. Diivanid on alati olnud elutoa keskmeks, sest sinna koguneb pere või sõbrad õhtuti ühiselt teleri ette. Sohva on koht, kus lastakse päeval kogunenud stressil minna ning vajutakse sügavamale pehmetesse patjadesse. Vastavalt ajastutele muutub ka diivanite disain. Hetkel moes olevad modernsed minimalistliku joonega diivanite nurgad on muutumas veidi ümaramaks. Klassikaline diivan kõrgetel peenetel jalgadel jääb alati aegumatuks, kui seda kavalalt muu elutoa mööbliga kokku sobitada. Seetõttu tulekski nurgadiivani valikul jälgida elutoa ja tegelikult ka kogu ülejäänud kodu stiili. Õige diivan on pärliks keset kodu!

Reklaam

Nurgadiivanite värvi ja materjalide valik on poodides piiritu, sest teile tehakse just selline diivan nagu soovite. Väikelastega perede puhul on kõige kindlamaks valikuks muidugi nahast kattega diivan, sest seda on lihtne hooldada. Lisaks praktilisele väärtusele muutub nahast diivan ajaga aina omapärasemaks. Trendikamad valikud hetkel on hoopis tagasitulev retro ehk velvet. Värvitoonidest on kõige universaalsemad tagasihoidlikud hallid/beežid,mis sobituvad hästi paljude interjööridega. Vastavalt hooajale saab üldmuljet luua värviliste dekoratiivpatjadega. Kui on soovi, et diivan ise looks tugeva kontrasti tuppa ja oleks silmapaistev, siis julged ja erksad värvitoonid mõjuvad värskendavalt.

Kõiki ülalpool väljatoodud tegureid jälgides jõuategi lõpuks arusaamale, milline diivan teie koju võiks sobida. Lahtikäivaid nirgadiivaneid omavahel eristab veel nende mehhanism: laienev sofa osa või eraldiseisev voodiraam. Lihtsam lahendus, kus magamisosa tekib laiendatava istumisalusest, sobib pigem lühiajaliseks puhkuse variandiks. Eraldi avatava voodiraamiga mehhanism koos magamiseks mõeldud madratsiga pakub sama kvaliteetse unekvaliteedi nagu tavaline voodigi. Kui soovite, et teie külalised ärkaks hommikul rõõmsa ja väljapuhanuna, siis kvaliteetsest diivanvoodist saab kõigi lemmik!

Kvaliteetse diivanvoodi leiab näiteks Iskust: https://isku.ee/tootekategooria/kodumoobel/elutuba/diivanid-ja-tugitoolid/diivanvoodid/

Mõnda näidet kvaliteetsest nurgadiivanist saate lähemalt uurida siit.