Miks valida antimikroobne mööbel?

103

Hetkel üle kogu maailma kaasahaarav pandeemia paneb otsima võimalusi, kuidas meid ümbritev keskkond turvalisemaks ja tervislikumaks muuta. Kas teadsid, et viiruste, hallituste, bakterite ja muude haigustekitajate levikut on võimalik takistada antimikroobse mööbliga?!

Antimikroobne mööbel on sertifitseeritud tehnoloogiaga välja töötatud lahendus mööblipindadele, takistades bakterite ja mikroobide levikut. Täpsemalt kirjeldades: hõbeda ja vase tehnoloogia lõhustab haigustekitaja DNA-d ja seeläbi takistab selle paljunemist. Sellist lahendust saab kasutada ükskõik millisel pehmel või kõval mööblil. Antimikroobsete omadustega toolid, diivanid, lauad jpm tõstavad tänu haigustekitajate hävitamisele töö- ja elukeskkonna turvalisust ning tagavad seeläbi tervislikuma ümbruse.

Reklaam

Peamised ohtlikumad paigad viiruste levikuks on just rahvarohked ruumid, kus kõrgenenud haigestumise perioodil võib isegi 1/3 pindadest olla viirustega kaetud. Avalikes kohtades levib viirus tavalistel pindadel väga kiiresti ja lihtsalt, eriti just liftid, trepi käsipuud, uksed, lauad jne. Uurimused on näidanud, et saastunud käepidemelt või laua tööpinnalt levib viirus 2–4 tunni jooksul kontori ülejäänud kontaktpindadele.

Soome pereettevõte Isku on juba 2015.aastast turule tulnud oma tooteseeriaga Isku+, mis on suunatud just avalikku ruumi antimikroobse mööbli valmistamisele. Nende tootevalikust leiab mööblit nii koju, kontorisse, kooli kui ka muudesse avalikesse ruumidesse, mis on rahvarohked ning potentsiaalselt ohtlikud viiruste ja teiste haigustekitajate levikuks. Toolide ja diivanite kangastes kasutatakse spetsiaalset hõbeda tehnoloogiat. Sama tehnoloogiat on rakendatud ka näiteks lauaplaatidel, mis välimuselt näevad välja nagu tavapärane mööbliese.

Uuringud näitavad, et Isku + mööbliseeria vähendab kontorites haigestumisi 20%. Koos sageda kätepesu, korrapärase koristamise ja antimikroobse mööbliga on võimalus luua hügieeniline keskkond, mis vähendab haigestumisi ja seeläbi parandab töö efektiivsust. Just suuremates kontorites, teenindusasutustes, koolides ja haiglates on hügieen eriti tähtsal kohal. Antimikroobne mööbel säästab tervist, peatab viiruste levikut ning pakub samal ajal mugavust.

Vase pinnaga kaetud lauad, toolide käepidemed jne mõjuvad omaette juba stiilselt ja silmatorkvalalt modernselt. Hügieenliline mööbel ei pea kindlasti olema igav!

Rohkem informatsiooni antimikroobse mööbli kohta leiab siit: https://isku.ee/tootekategooria/health/